Bannerlord'daki en iyi askerler

Wostid Reis

Decipat
Bugün sizlere uzun süren Bannerlord serüvenimde gördüğüm ve edindiğim bilgilerle en iyi askerleri sizlere anlatacağım. İyi ve kötü yanlarını belirteceğim.
İlk olarak okçu konusunda Batanya'nın fian şampiyonları en iyi okçulardır. Yay skilleri ortalama okçularda 140 iken fian şampiyonlarında 260'dır. Çift elli becerileride 220'dir maşallahı var, o kadar iyidirki zor durumda rahatlıkla piyade olarak kullanabilirsiniz. Zırhları da iyi sayılır. Eğer okçu kullanacaksanız bu medeniyetten toplayın. Bir kaleyi rahatlıkla 150 fian şampiyonu tutabilir tabii rakibe de bağlı ama genel olarak böyle. Kısaca bu en iyi okçudur bundan daha iyisi yok ve olmayacak. Orman işi uzun yayla çok yüksek hasar çıkartabilirler, okların deliciği 3'tür. 2 Adet istiflenmiş ok taşır.

1696094470851.png

En iyi süvari sancak şövalyeleridir. Nedenini soracaksanız diğer süvarileri geliştirirken 2 tane at istemekde ilk başta piyadeden çevirdiğinizde binek daha sonra savaş atı hem çok maliyetli hem de çok uğraş verici. Sancak şövalyeleri sadece 1 tane binek atı ile yükseltiliyor ve en üstün yani sancak şövalyesine geldiği zaman büyük savaş atı oluyor bu çok iyi bir artı. Kılıcı, kargısı, zırhı, atı ve dış görünüş olarak kesinlikle en iyi süvaridir. Kargısının olması bunun için büyük bir avantaj. Kale kuşatmalarında piyade olarak da işinize yarar ama dikkat edin ölürse masraf çıkartır :D. Ekipman olarak elit imparatorluk katafraktı daha iyi ama f/p olarak kesinlikle bu.

1696094780452.png

En iyi piyade konusunda arada kaldım. Ya lejyonerler ya da sturgiya zırhlı baltacıları. Ama bana soracak olursanız sturgiya zırhlı baltacısı. Gerek zırhı olsun ekipmanları olsun rakibinin çok üstünde. Uzun menzilde de iş yapıyor. Bu piyade birliği toplandığı zaman diğer birliklerin aksine tamamiyle birbiriyle uyumlu ve ok geçirmez bir duvar oluşturuyor. Büyük savaşlarda işinize çok yarayacak hatta savaşın seyrini bile değiştirebilir. Bu piyadeler birbiriyle çok uyumludur en iyi pozisyon koruyan birliklerdir.
Ağır katmanlı zırh ve savaş beyi miğferi giymeleri bunun cabası. 6 Tane cirit kuşanmıştır.

1696095116703.png

En iyi atlı okçu kuzaitlerden Kuzait Kağanı Muhafızı. Bakın bu asker rakip atlı okçularının kat kat üstünde. Yay becerisi diğer okçuların neredeyse 2 katı üstünde. Ekipmanlarını bahsetmeye bile gerke yok. Bozkır yayı kullanan bu askerler adeta tank. Baltalı mızrak kullanmaları dar alan kale kuşatmalarında biraz eksi veriyor ama eğer kalenin içine girebilirseniz rakibi mahvedebilirsiniz. Binicilik yeteneği, gönderli silahı, yay becerisi adeta muazzam ötesi. Tabii zırhınıda es geçmemeli. Zaten bunları tank yapan zırhları. Eğer bir kuzait kağanı muhafızı ordusu etrafınızı sardıysa bilinki öldünüz çünkü sizi oradan kimse kurtaramaz. Bu asker kendisinden 2 kat kalabalık bir orduyu güzel bir strateji ve açık konumda az ve çok basit bir şekilde yenebilir.

1696095417622.png

1696095455536.png

En iyi şokçu piyadesesi aseray memlük saray muhafızı. Bu askerin kalkan kullanamaması büyük bir dezavantaj ama zaten şokçu piyadesi. Eğer önüne sturgiya zırhlı baltacılarından bir duvar arkasınada saray muhafızı koyarsanız işte o zaman anlarsınız. Bu asker cellat baltası kullanması vesilesiyle tek atmaya çok meğilli. Size değil ama bir süvariye ve bir okçuya tek atabilir, atamazsa bile çok ağır hasarlar vurur. Zırhı çok iyi olmasa da çok kötü değil. Dediğim gibi bu sadece hasar odaklı bir piyade. Çok fazla hasar çıkartır ama kolay ölür. Süvari counteri olduğunu düşünebilirsiniz. Bir süvarinin en son görmek istediği şeylerden biri saray muhafızıdır. Miğferi ve diğer ekipmanları çok güzel tek eksik yanı gövde zırhının zincir zırh olması. 28'lik bir zırh veriyor bu değerde dediğim gibi ortalama altı. Cellat baltasının savurma hasarı 123 çok fazla bir hasar.

1696095711964.png

Güzel bir konu olmuş hocam. Ben de kendi tecrübelerime göre az çok bunları seçerdim herhalde.

Süvarilerde ben masrafı pek fazla önemsemiyorum, sizin de dediğiniz gibi elit imparatorluk katafraktı daha iyi. Zaten sürekli at elinize geçiyor.

Batanya fian şampiyonları ise tamamen ayrı bir dert. Ben kullanınca acayip iyi bir üstünlük sağlayabiliyorum rakiplerime karşı. Lakin bana karşı kullanıldığında da çok gıcık oluyorum bazen 😅.

IMG_1934.jpeg

Güzel bir konu olmuş hocam. Ben de kendi tecrübelerime göre az çok bunları seçerdim herhalde.

Süvarilerde ben masrafı pek fazla önemsemiyorum, sizin de dediğiniz gibi elit imparatorluk katafraktı daha iyi. Zaten sürekli at elinize geçiyor.

Batanya fian şampiyonları ise tamamen ayrı bir dert. Ben kullanınca acayip iyi bir üstünlük sağlayabiliyorum rakiplerime karşı. Lakin bana karşı kullanıldığında da çok gıcık oluyorum bazen 😅.

Eki Görüntüle 1963503
Kale kuşatırken rakipde kalabalık bir fian ordusu varsa çok sıkıntı çekiyor insan çünkü çok üstünlük sağlıyor. Gene fethetmeni engelleyemiyorlar ama çok kayıp verdiriyorlar.

Kale kuşatırken rakipde kalabalık bir fian ordusu varsa çok sıkıntı çekiyor insan çünkü çok üstünlük sağlıyor. Gene fethetmeni engelleyemiyorlar ama çok kayıp verdiriyorlar.
Evet hocam ya. Batanya şehirlerini fethetmek daha zahmetli oluyor bu yüzden. Kalelerinde çok fazla bulundurmuyorlar ama şehirleri fena 🥲.

Eki Görüntüle 1963503

Sadece aseray memlük dizsem sorun yaşamam herhalde.

Geri
Yukarı