Barbell row sakatlığa sebep olur mu?

burke35

Hectopat
Dostlar bugün barbell row yapıyordum 20 kilo ile 10 tekrar atıp biraz kasları ısıttım ondan sonra 40 kilo ile 8 tekrar attım. Daha yeni program değiştirdiğim için bel ağrısı vardı biraz o yüzden zorlamayayım diye 30'a indirdim. Kemeri taktım formumu oturttum tam çekeceğim zaman belimin üstüne doğru bıçak saplamışlar gibi bir acı geldi formum bozuk değildi ağrı ne kadar sürer? Şimdiden teşekkürler.

Isındıysanız sakatlanmanız garip de bel ağrınız varmış bel ağrınız varken yaparsanız sakatlanmanız normal. Onun haricinde doğru form ve ısınarak yaptığınızda düşük kiloda sakatlanılacak bir hareket değil.

Formunuz yanlıştır ve gereğinden fazla ağırlık yüklemişsinizdir. Bel korsesi takın ve nizami yapın bir şey olmaz hocam.

Core bölgeni güçlendirirsen daha rahat edersin barbell row yaparken. Hafif kiloyu bilmem fakat yanlış yapıldığı taktirde kolaylıkla sakatlık çıkarabilecek bir hareket.

Isındıysanız sakatlanmanız garip de bel ağrınız varmış bel ağrınız varken yaparsanız sakatlanmanız normal. Onun haricinde doğru form ve ısınarak yaptığınızda düşük kiloda sakatlanılacak bir hareket değil.

Hocam tek bel değil 70 kilo 38 tekrar calf yaptım ve 2 gündür deli gibi yesem de iyileşmiyor yolda yürüyemez oldum resmen bel ağrım deadlift yüzündendi ama tatlı ağrı olarak sayacağımız ben böyle olacağını bilsem 2 gün yatıp giderdim idmana.

Formunuz yanlıştır ve gereğinden fazla ağırlık yüklemişsinizdir. Bel korsesi takın ve nizami yapın bir şey olmaz hocam.

Hocam şu zamana kadar aynı kilolarda fazla tekrar yaptım artık yüksek kilolarda 8-10 ya da 6-8 tekrar yapıyorum programa daha yeni başladım o yüzden de olabilir.

Hocam şu zamana kadar aynı kilolarda fazla tekrar yaptım artık yüksek kilolarda 8-10 ya da 6-8 tekrar yapıyorum programa daha yeni başladım o yüzden de olabilir.
ben hiç yükselttiğimde böyle bir şey ile karşılaşmadım. Formunuz doğru mu diye kontrol etmek için videoya çekip inceleyebilirsiniz.

Hocam benim de ilk defa başıma geldi yoksa ben ilk sete 30 başlayıp son setime kadar 5 kilo takarak gidiyordum artık ne olduysa bu hale düştüm.
Bence en yüksekten 1 aşağısında başla, 2 set en zorlayıcı ağırlıkta yap ve sonra son sette yine en yükseğin 1 aşağısını yap ve bitir. Duyduğum kadarıyla senin yaptığın gelişim için daha iyiymiş ama en azından 1 hareket dene bence benim dediğimi.

@burke35 Şuan durumlar nasıl? Ağrın devam ediyor mu? Ve ayrıca beline bıçak saplarmış gibi ağrı fıtık belirtisi olabilir diye duydum. Bacağında veya ayağında yanma hissi karıncalanma uyuşma felan var mı?

Geri
Yukarı