Başlangıç için HSH gitar önerisi

İki gitar da birbirinin benzeri aralarında bir kalite farkı olacağını sanmıyorum şeklini beğendiğinizi alabilirsiniz ancak amfi olarak id core yerine orange crush ya da mg 10 modellerine yönelmenizi tavsiye ederim.

Not: En son attığınız gitarda split coil var yani manyetikleri hem single hem de humbucker gibi çalışabiliyor. Gerçek bir single coil manyetiğin yerini tutmaz ama low gain, edge of break up tarzı tonlarda daha hoş bir tını elde etmenizi sağlıyor. Tabi bu şimdiden düşünmeniz gereken bir şey değil ama olsun bence bu özellik hoşunuza gidecektir.
O zaman Ibanez Gio GRG121DX modelini alıyorum.

Birde Ibanez Gio GRG121DX Black 24 perde bu iyi bir avantaj mı?

O zaman Ibanez Gio GRG121DX modelini alıyorum.

Birde Ibanez Gio GRG121DX Black 24 perde bu iyi bir avantaj mı?
sayılabilir 12. perdenin klavyenin daha ortalarında bir yere gelmesini sağlıyor ancak ileriki perdelere parmağınızın sığmasını da zorlaştırabilir. Aslında o kadar da önemli bir şey değil önemsemenize gerek yok.

İlk geldiği zaman ayarsız olabilir. Yaşadığınız ilçede varsa bir müzik mağazasında hallederler eğer yoksa gitar çalan bir tanıdığınız da kolaylıkla ayarlayacaktır.

Teşekkür ederim. Bir de benimkinin manyetiklerinde o metal nokta şeylerinden yok yani pürüzsüz mat metal fark var mıdır? Bu manyetikler ne diye geçiyor?

Teşekkür ederim. Bir de benimkinin manyetiklerinde o metal nokta şeylerinden yok yani pürüzsüz mat metal fark var mıdır? Bu manyetikler ne diye geçiyor?
İbanez grgr221 pa modelinde olduğu gibi mi ? Genellikle o şekilde olan manyetikler aktif manyetikler oluyor ancak ibanezin gio modellerinde kullandığı ibz-6 (sizin gitarınızdaki manyetikte büyük ihtimalle bunlardan) manyetikleri pasif yani o gitarların üzerindeki manyetikler sadece güzel gözükmesi için o şekilde üretiliyor diğer manyetiklerden bir farkı yok bu konuda endişelenmeyin.

Not: Pasif manyetikler ile aktif manyetikleri öğrenmemiş olabilirsiniz kısaca aktif manyetikler pille çalışan bir preamp devresine sahiptir. Genellikle metal ve metal müziğin daha fazla gain isteyen türevlerinde kullanılıyor ancak bu pasif manyetikle metal müzik yapılmaz anlamına gelmiyor.

İbanez grgr221 pa modelinde olduğu gibi mi ? Genellikle o şekilde olan manyetikler aktif manyetikler oluyor ancak ibanezin gio modellerinde kullandığı ibz-6 (sizin gitarınızdaki manyetikte büyük ihtimalle bunlardan) manyetikleri pasif yani o gitarların üzerindeki manyetikler sadece güzel gözükmesi için o şekilde üretiliyor diğer manyetiklerden bir farkı yok bu konuda endişelenmeyin.

Not: Pasif manyetikler ile aktif manyetikleri öğrenmemiş olabilirsiniz kısaca aktif manyetikler pille çalışan bir preamp devresine sahiptir. Genellikle metal ve metal müziğin daha fazla gain isteyen türevlerinde kullanılıyor ancak bu pasif manyetikle metal müzik yapılmaz anlamına gelmiyor.
Evet grg221 deki gibi mat mesela 70QA ve bir çok gitarda manyetiklerin üstünde o metal noktalar var.
Siteye girdiğimde manyetik kısmında bu bilgi var:

Screenshot_2024-05-05-19-57-50-15_40deb401b9ffe8e1df2f1cc5ba480b12.jpg

Evet grg221 deki gibi mat mesela 70QA ve bir çok gitarda manyetiklerin üstünde o metal noktalar var.
Siteye girdiğimde manyetik kısmında bu bilgi var:

Eki Görüntüle 2187815
Evet, bahsettiğim ibz-6 manyetikleri bunlar işte görünüş olarak aktiflere benziyorlar ki ben aktif manyetiklerin görüntüsünü sevip seslerini sevmiyorum.🙂 Bence gayet yeterli manyetikler ben şahsen evde kendi gitarımda da bu manyetikleri kullanıyorum eh işte mükemmel değiller ama berbat da değiller yeterli.

Evet, bahsettiğim ibz-6 manyetikleri bunlar işte görünüş olarak aktiflere benziyorlar ki ben aktif manyetiklerin görüntüsünü sevip seslerini sevmiyorum.🙂 Bence gayet yeterli manyetikler ben şahsen evde kendi gitarımda da bu manyetikleri kullanıyorum eh işte mükemmel değiller ama berbat da değiller yeterli.
Teşekkür ederim. Bir de merak ettiğim şey var şu şarkıdaki gibi çalmak istiyorum böyle bir ses alır mıyım? Chapter 2 de başlayan baslı bir vuruş var onun gibi.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Teşekkür ederim. Bir de merak ettiğim şey var şu şarkıdaki gibi çalmak istiyorum böyle bir ses alır mıyım? Chapter 2 de başlayan baslı bir vuruş var onun gibi.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Öyle çalabilirseniz; ona benzer bir ses de alabilirsiniz.
Ancak o ev sistemine gitar girerek olmaz.

Geri
Yukarı