Batman çizgi roman önerisi

Kendim almadım buralardan açıkçası, Kidega'dan almıştım.
  • Batman Long Halloween çok güzeldir.
  • Batman Noel eh işteydi.
  • Batman Gotham by Gaslight fena değildi.
Benim aldıklarım bunlar. Bunların dışında dijital olarak okuyup tavsiye edebileceğim Batman Beyaz şovalye serisi (ayrı bir mini seri ve gayet güzel, devamı da var ama Türkçe'ye çevirdiler mi bilmiyorum) var. Aynı şekilde New 52 serisi de güzeldir.

All-star Batman'e genelde iyi diyorlardı.

Hep Batman önerdim, pahalı gelecektir ama Ultimate Spider-man serisi çok başarılı bana kalırsa 2000'lerin başında başlamış olan.

Kendim almadım buralardan açıkçası, Kidega'dan almıştım.
  • Batman Long Halloween çok güzeldir.
  • Batman Noel eh işteydi.
  • Batman Gotham by Gaslight fena değildi.
Benim aldıklarım bunlar. Bunların dışında dijital olarak okuyup tavsiye edebileceğim Batman Beyaz şovalye serisi (ayrı bir mini seri ve gayet güzel, devamı da var ama Türkçe'ye çevirdiler mi bilmiyorum) var. Aynı şekilde New 52 serisi de güzeldir.

All-star Batman'e genelde iyi diyorlardı.

Hep Batman önerdim, pahalı gelecektir ama Ultimate Spider-man serisi çok başarılı bana kalırsa 2000'lerin başında başlamış olan.
Saydıklarınız arasından bir tek Gotham by Gaslight'ın satışta olduğunu gördüm hocam. Anlaşılan hazır başlamışken ve bir tek bunlar fiziksel olarak bulunuyorken Dedektif Hikâyeleri, DC Rebirth'ü(Zaten 3 cilt varmış sadece) tamamlarım. Sonra belki Yeni 52'ye de başlarım.

Etiketlediğini yeni gördüm dostum kusura bakma. Batman çizgi romanlarından hariç sandman serisine bakabilirsin. Swamp thing, planetary serisi, Amerikan vampiri olabilir şu an Amazon'da iki cildi de mevcut. Onun dışında fare hayatta kalanın öyküsünü de okumanı tavsiye ederi. Watchmen okumadıysan sonradan yazılan diğer ciltleri değil de ana cildi okuyabilirsin. İlla Batman hikayesi istiyorsan çok iyi One shot hikayeler var. Bunlardan bazıları Batman kara şovalye dönüyor, Batman ilk yıl üstte arkadaşın önerdiği long halloween, killing joke gibi çizgi romanlar okunabilir, son olarak kingdom come önerebilirim.

İlla Batman hikayesi istiyorsan çok iyi One shot hikayeler var. Bunlardan bazıları Batman kara şovalye dönüyor, Batman ilk yıl üstte arkadaşın önerdiği long halloween, killing joke gibi çizgi romanlar okunabilir, son olarak kingdom come önerebilirim.
Çizgi romanlara yeni başladığım için şu anlık sadece Spider-Man ve Batman gibi bildiğim ve sevdiğim karakterleri okumayı tercih ediyorum hocam. Ama bir gün diğer karakterlere girişecek olursam bu mesajınıza bakarım.
Onun dışında Killing Joke'u zaten okumuştum. Killing Joke haricinde de Türkçe bulamadığım için İngilizce olarak A Death in the Family, Hush, Year One, Dark Knight Returns ve Who Laughs, Türkçe olarak Long Halloween okumayı düşünüyorum. Zaten sizde Long Halloween, Year One ve DKR'yi önermişsiniz.

@CapedCrusader @rainman23 Amazon'un Bahar fırsatları sebebiyle Batman: Hush 700 küsür TL'den 431, Batman: Dark Knight Returns 516TL'den 287TL'ye düşmüş. Şu an param yok ve annemi, babamı da muhtemelen sadece birini almak için ikna edebilirim. Hangisini almam daha mantıklı olur?
Her ikisi de İngilizce.

Son düzenleme:
Çizgi romanlara yeni başladığım için şu anlık sadece Spider-Man ve Batman gibi bildiğim ve sevdiğim karakterleri okumayı tercih ediyorum hocam. Ama bir gün diğer karakterlere girişecek olursam bu mesajınıza bakarım.
Onun dışında Killing Joke'u zaten okumuştum. Killing Joke haricinde de Türkçe bulamadığım için İngilizce olarak A Death in the Family, Hush, Year One, Dark Knight Returns ve Who Laughs, Türkçe olarak Long Halloween okumayı düşünüyorum. Zaten sizde Long Halloween, Year One ve DKR'yi önermişsiniz.

@CapedCrusader @rainman23 Amazon'un Bahar fırsatları sebebiyle Batman: Hush 700 küsür TL'den 431, Batman: Dark Knight Returns 516TL'den 287TL'ye düşmüş. Şu an param yok ve annemi, babamı da muhtemelen sadece birini almak için ikna edebilirim. Hangisini almam daha mantıklı olur?
Her ikisi de İngilizce.

Görsel olarak Hush çok daha iyi kalıyor. Dark Knight Returns ise hikaye olarak muazzamdır ama eski bir çizgri roman olduğundan ne yalan söyleyeyim okurken biraz yormuştu beni, ağır ilerliyor bir tık.

İlk defa okuyacağınız için Dark knight returns bence daha iyi olur ama kült bir sayı olduğundan. İkisini de okuduğumdan şu an Hush daha akıcı ve eğlenceli gelir ama bana, hikayesi de iyidir yine. Hush almaya karar verirsenizde Dark knight returns'ün 2 part halinde çizgi filmi var, kesinlikle tavsiye ederim.

Geri
Yukarı