Bazı insanlar neden temastan hoşlanmaz?

EkmekArasiHDD

Megapat
Makaleler
3
Yer
Ordu/Perşembe
Bazı insanlar vardır temastan asla kaçınmaz ve birilerinin kendilerine temas etmesine hiçbir şey demez. Ama bazı insanlar var ki aman aman. Onlara dokununca sanırsınız canlarını alıyoruz. Öyle bir tepki veriyorlar. Sizce neden böyle davranıyorlar? Temastan kaçınmayan biri olarak bu durum değişik geliyor.

Temas var temas var. Amacı, niyeti, konumu bile önemli. Ben toplu taşımada mümkün olduğunca tenimin başkasının tenine dokunmamasına dikkat ediyorum. Hoşuma gitmiyor özel alanım işgal edilmiş gibi hissediyorum. Ama yakınlarım söz konusu olunca böyle bir problemim olmuyor. Aynı şekilde toplu taşımada da bunu sorun etmeyip kolunu bacağını tenime yapıştırıp giden insanlar da var. Herkesin kendi şahsi fikri.

Temas var temas var. Amacı, niyeti, konumu bile önemli. Ben toplu taşımada mümkün olduğunca tenimin başkasının tenine dokunmamasına dikkat ediyorum. Hoşuma gitmiyor özel alanım işgal edilmiş gibi hissediyorum. Ama yakınlarım söz konusu olunca böyle bir problemim olmuyor. Aynı şekilde toplu taşımada da bunu sorun etmeyip kolunu bacağını tenime yapıştırıp giden insanlar da var. Herkesin kendi şahsi fikri.
Yani özetle bir başkasının kötü niyeti olmasından endişe ediyorsunuz değil mi?

Yani ben de yanımdaki tanımadığım birimin öyle bana yapışarak oturmasından hoşlanmam tabi ama ufaklı olabilir kazara olabilir bunda sorun yok benim için.

Yani özetle bir başkasının kötü niyeti olmasından endişe ediyorsunuz değil mi?
Kötü niyetli olmaktan değil tenim bana özel benim alanım başkasının dokunmasını temas etmesini istemiyorum. Hoşlanmıyorum yani. Mesela başkasının ortamda alan varken ve eğer o kişiye çok yakın değilsem ağzımın içinde düşer gibi dibimde durmasından da haz etmem. Mesafe olmalı insanlar arasında.

Kötü niyetli olmaktan değil tenim bana özel benim alanım başkasının dokunmasını temas etmesini istemiyorum. Hoşlanmıyorum yani. Mesela başkasının ortamda alan varken ve eğer o kişiye çok yakın değilsem ağzımın içinde düşer gibi dibimde durmasından da haz etmem. Mesafe olmalı insanlar arasında.
Ha olayı anladım hocam şimdi.

Burada bahsettiğiniz temas el şakası mı?
Genel olarak yani. İşte bazı kişiler konuşurken temas eder, kolunu omuzuna, sırtına koyar falan. Öyle temaslardan bahsediyorum.

Aklıma "kan benim damar benim" diyen çocuk geldi şimdi. 😃

Geri
Yukarı