Bekar kalıp yalnız ölmek

emreyanar35

Picopat
Daha fazla  
Yaşım olmuş 27.
İş yok, meslek yok, yaygın anksiyete ve majör depresyon gölgesinde geçen kaybolmuş ve umutsuz yıllar var.

Yaşlanmakta olan aile, iyice uzaklaştığın akraba ve arkadaşlar var. Soyutlanmışlık ve yıkıklık var.

Özetle bekar kalıp yalnız ölmek için tüm şartlar oluşmuş durumda olabiliyor bazen. Yapacak bir şey yok.

Tabii kimse kendini 2 sene sonra boşanıp ömrünün kalan yıllarını nafaka ödeme ve çocuğunun hasretini çekme potasına koymadığı için mutlu aile yuvası yaratıyor kafasında. 3-4 kere evlenen, iş yeri sahibi olan ve sonunda yine yalnız ve bekar ölen sayısız insan var.

Öyle şeyler yaşarsınız ki işinizin ve mesleğinizin olmadığı 20'li yaşları mumla ararsınız. O yüzden bardağın yalnızca boş tarafına bakılmaz.

Tabii kimse kendini 2 sene sonra boşanıp ömrünün kalan yıllarını nafaka ödeme ve çocuğunun hasretini çekme potasına koymadığı için mutlu aile yuvası yaratıyor kafasında. 3-4 kere evlenen, iş yeri sahibi olan ve sonunda yine yalnız ve bekar ölen sayısız insan var.

Öyle şeyler yaşarsınız ki işinizin ve mesleğinizin olmadığı 20'li yaşları mumla ararsınız. O yüzden bardağın yalnızca boş tarafına bakılmaz.
Gençliğim gittikten sonra gelecek yılların bir amacı olduğunu düşünmüyorum. Çünkü eski enerjim ve dinamiğim olmucak bu coğrafya ile alakalı bir durum ve yetiştirilme kültürü bizi bu düzene itiyor maalesef.

Valla kimse kendini acındırmaya kalkmasın hepimiz aynı durumdayız. İş bulup çalışacaksın başka yolu yok böyle kendini depresyona sokarsan açlıktan ölürsün.

Gençliğim gittikten sonra gelecek yılların bir amacı olduğunu düşünmüyorum. Çünkü eski enerjim ve dinamiğim olmucak bu coğrafya ile alakalı bir durum ve yetiştirilme kültürü bizi bu düzene itiyor maalesef.

Kişide bitiyor bunlar biraz da. Kiramı ödeyemediğim, 5-6 yerden icralık olduğum zamanlarda bile strese, depresyona sokmadım kendimi. İpimle kuşağım şeklinde yaşıyorum, bir kere geliyorsun dünyaya.

27 yaşına kadar odun gibi mi yaşadın dostum nasıl mesleğini alamadın hala eline. Hani bunu hakaret olarak algılama gerçekten merak ediyorum çoktan herhangi bir alanda ustalaşman gerekirdi.

Bir şeyleri düzeltmeye çalışın o zaman. Böyle şikayet ederek bir yere varamazsınız. Motivasyona falan gerek yok. Başlamak için her şeyin mükemmel olmasına da gerek yok. Başlayın yeter. Disiplini tutturduğunuzda iş çözülüyor zaten. Hayatınızı düzene sokmak için geç değil. Daha 27 yaşındasınız.

Böyle bir süreçte misiniz hala ?

Ailemden 2 kişi, akranlarımdan 3 tanesi 1 ila 4 sene süren kısa evlilikler yaşadı ve sonu boşanma ve nafakayla bitti. Evliliği uzun yıllardır devam eden bunun yarısı kadar ancak var.

Babam toplamda 5 kardeş sadece 2 tanesi evliliğini sürdürüyor hala, ben zaten 6 yaşından beri yalnızca annemle büyüdüm ayrıldıkları için. Ben tabii ki hala evlenmedim, birincisi çocuk meraklısı değilim, ikincisi aynı insanla uzun yıllar geçiremem. Çünkü çok fazla ilişkim oldu, birisi 4 seneye yakın sürdü yani o kadar basit değil bir insanla bir ömrü paylaşmak. Çoğu kişi aşkın büyüsüyle evleniyor ama o büyü bittiği anda devam ettirmek için sevgi ve saygı gerekiyor.

4 sene süren ilişkimin 2. senesinde evlenseydim bugün %99 ihtimalle çocuklu ve boşanmış birisi olurdum.

Kadınla erkek eşitse neden erkek nafaka ödüyor?

Yeni konular

Geri
Yukarı