BenQ Zowie XL2566k DyAc vs ROG Swift PG32UCDM

arifhajiyev

Zeptopat
Sadece rekabetçi oyun oynuyorum. OLED monitörlerin tepki süresi daha hızlı fakat karar veremedim sizce ne yapmalıyım? Zowie'nin 360 Hertz 24 inç monitörünü mü almalıyım yoksa önümüzdeki aylarda çıkacak olan 4K 240 Hertz 32 inç OLED monitör mü almalıyım?

32 inç rekabetçi oyunlar için fazla büyük. Ben olsam BenQ tercih ederdim. Ekran kalitesi FPS oyunları için çok önemli değil. FHD gayet yeterli. MS farkını zaten hissedemezsiniz. Ama HZ kesinlikle farkını hissettirir.

32" OLED monitörde rekabetçi oyun oynayabilecek misiniz? Sadece rekabetçi oyunlar oynuyorsanız Viewsonic XG251G gibi monitörler de işinizi görebilir.

peki benQ mu yoksa viewsonic mi iyidir hocam ?

BenQ TN panel, TN paneller daha hizlilar ama IPS paneller de sanıldığı gibi yavaş değil. İyi paneller genellikle 1ms (gtg) de 3-3.5ms tepki veriyorlar. Bu monitör de öyle, 3.1ms gecikme süresine sahip, yanına çok daha iyi renkler ve neredeyse sıfır ghosting geliyor.

Konuyla alakalı fikri olan varsa paylaşırsa sevinirim.
Rekabetçi oyunlar için 24 inç üstü işinizi görmez. Ekran büyük olduğu için oynayamazsınız. İki seçenek arasında en mantıklı seçenek BenQ gibi duruyor ki zaten çoğu profesyonel FPS oyuncusu bu monitörü kullanıyor. ViewSonic markasının önceden bir monitörünü kullandım ve hiç memnun değildim. Ama şuan ki ürünleri hakkında bilgi sahibi değilim. O yüzden her iki markayı birbiriyle kıyaslamayacağım. Bütçeniz varsa hiç başka markaya bakmayın. BenQ daha sorunsuz ve daha kaliteli ürünler yapıyor.

Rekabetçi oyunlar için 24 inç üstü işinizi görmez. Ekran büyük olduğu için oynayamazsınız. İki seçenek arasında en mantıklı seçenek BenQ gibi duruyor ki zaten çoğu profesyonel FPS oyuncusu bu monitörü kullanıyor. ViewSonic markasının önceden bir monitörünü kullandım ve hiç memnun değildim. Ama şu anki ürünleri hakkında bilgi sahibi değilim. O yüzden her iki markayı birbiriyle kıyaslamayacağım. Bütçeniz varsa hiç başka markaya bakmayın. BenQ daha sorunsuz ve daha kaliteli ürünler yapıyor.

1080p 24 inç OLED monitörler çıkmaz mı peki hocam? Yoksa direkt yapıştırim mi şu üstteki Zowie'yi. Az para değil çünkü doğru karar vermek istiyorum. Ama dediklerinizde haklısınız.

1080p 24 inç OLED monitörler çıkmaz mı peki hocam? Yoksa direkt yapıştırim mi şu üstteki Zowie'yi. Az para değil çünkü doğru karar vermek istiyorum. Ama dediklerinizde haklısınız.
Çıkar mı çıkmaz mı bilmiyorum. Konu hakkında bir bilgim yok. Ama olur da çıkarsa BenQ monitörü satarsınız. Şuan ikinci el piyasasına bakarsanız sıfır BenQ monitörler ile ikinci el arasında öyle çok fazla fiyat farkı yok. Daha önce kendim de bakmıştım ve BenQ monitörler biraz Apple piyasasına benziyor. Daha az değer kaybediyor. Ancak şunu da belirtmeliyim ki profesyonel oyuncu değilseniz 360 ya da 240Hz sizin için çok gerekli birşey değil. 165Hz bir monitör de gayet yeterli. Aynı şeyi boyut için söyleyemem. 24 inç üstü oynanılmıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı