Berbat ötesi kulaklık JBL 510BT

bursali

Hectopat
Yer
Bursa
Otobüste, metrobüste, okulda, metroda her yerde görüyorum. Türkiye'nin bitki örtüsü oldu resmen. Bu çöpten hallice tenekeyi daha önce deneme fırsatı bulmuştum.

Kulaklık arayışı içerisindeyim ve araştırmalarım sonucu yaklaşık 1 sene önce 700 lira civarına Mediamark'tan almıştım. Kulağı acıtan yapısı, berbat malzeme dokusu ve iğrenç ses kalitesine daha fazla dayanamayıp 1 hafta içerisinde iade etmiştim. Arada sırada bağlantısının kopması, bass ve tizzlerin varla yok arasında oluşunu saymıyorum bile.

Bir sürü insan bu kulaklığı nasıl kullanıyor anlamış değilim. Geçen kaldığım yurtta biriyle asansöre bindim. Yine o kulaklıktan kullanıyordu. Dışarıya o kadar fazla ses veriyor ki 8. kata kadar oy oy eminem dinleyerek çıkmak zorunda kaldım.

Geçtiğimiz sene yine 150 lira civarına kulak içi bir kulaklık almıştım. Yemin ederim ses kalitesi daha iyiydi ve dışarıya ses vermiyordu. Sizin bu kulaklık hakkındaki düşünceniz nedir? Kullanıyor musunuz veya katılıyor musunuz?

JBL Tune 510BT.

images (68).jpeg

Son düzenleme:
Ben 760BT kullanıyorum hiçbir şikayetim vs. yok.

510'a gelirsek gerçekten çok çok kötü bir kulaklık dediğin her şey doğru ki yaşayanlar kesinlikle anlayacaktır.

Ama şöylede bir şey var 510 la görüntü olarak birebir aynı olan ama güzel kulaklık olanda var.

Mesela ben kullanmadım ama 560 övenleri çok.

Herkeste görünce iyidir herhalde diyerekten araştırmadan kız arkadaşıma hediye olarak almıştım, kulaklıktan hiç anlamayan kız arkadaşım bile beğenmedi. Odyofil seviyesinde bir dinleyici olarak ben leş ötesi buldum. Malzeme kalitesini çöpten yapıyorsun bari ses kalitesi ortalama olsun. İşin garibi İnternette satılan farklı sitelerdeki yorumlarına bakmıştım herkes çok iyi yazmış. Bu yorumcularda ya kulak yok ya da siteler kötü yorum yayınlamıyor.

Beni yanlış anlamayın ama bu kulaklık tiplerini (headset) dışarıda kullananları hiç anlamıyorum. Hem estetik olarak hoş durmuyor hem de gereksiz büyük bir objeyi çantanızda boynunuzda taşıyorsunuz. Çok kaliteli bir modelde kullanmıyorsanız ne anlamı var ki?

Çok kaliteli kulak içi kulaklıklar var. Küçük ergonomik uzun süreli şarj derdi olmayan ve kaliteli onları kullansanız daha iyi olmaz mı?

Kişisel fikrimdir yanlış anlamayın merak ettiğimden soruyorum.

Beni yanlış anlamayın ama bu kulaklık tiplerini (headset) dışarıda kullananları hiç anlamıyorum. Hem estetik olarak hoş durmuyor hem de gereksiz büyük bir objeyi çantanızda boynunuzda taşıyorsunuz. Çok kaliteli bir modelde kullanmıyorsanız ne anlamı var ki?

Çok kaliteli kulak içi kulaklıklar var. Küçük ergonomik uzun süreli şarj derdi olmayan ve kaliteli onları kullansanız daha iyi olmaz mı?

Kişisel fikrimdir yanlış anlamayın merak ettiğimden soruyorum.

JBL daha çok eve hitap ediyor haklısınız

Otobüste, metrobüste, okulda, metroda her yerde görüyorum. Türkiye'nin bitki örtüsü oldu resmen. Bu çöpten hallice tenekeyi daha önce deneme fırsatı bulmuştum.

Kulaklık arayışı içerisindeyim ve araştırmalarım sonucu yaklaşık 1 sene önce 700 lira civarına Mediamark'tan almıştım. Kulağı acıtan yapısı, berbat malzeme dokusu ve iğrenç ses kalitesine daha fazla dayanamayıp 1 hafta içerisinde iade etmiştim. Arada sırada bağlantısının kopması, bass ve tizzlerin varla yok arasında oluşunu saymıyorum bile.

Bir sürü insan bu kulaklığı nasıl kullanıyor anlamış değilim. Geçen kaldığım yurtta biriyle asansöre bindim. Yine o kulaklıktan kullanıyordu. Dışarıya o kadar fazla ses veriyor ki 8. kata kadar oy oy eminem dinleyerek çıkmak zorunda kaldım.

Geçtiğimiz sene yine 150 lira civarına kulak içi bir kulaklık almıştım. Yemin ederim ses kalitesi daha iyiydi ve dışarıya ses vermiyordu. Sizin bu kulaklık hakkındaki düşünceniz nedir? Kullanıyor musunuz veya katılıyor musunuz?

JBL Tune 510BT.

Eki Görüntüle 2172596

Kulaklık konusunda insanların %99'unda kalite bilinci yok, uygun fiyatlı olan ve sık kullanılan modelleri almak temel motivasyon, bir sonraki motivasyon ise marka bağımlılığı bunu da doğal karşılıyorum bu arada yanlış anlaşılmasın. O yüzden bu kadar kötü bir model niye bu kadar satıyor demek çok anlamlı olmuyor. Beats mesela ünlü insanlara yaptırdıkları reklamlarla pahalı ama kalitesiz kulaklıkları milyonlarca satmayı başaran firmaların başında geliyor :)

Kaliteli bir ürün sayılmaz. Ucuz ürün olarak alınabilir sadece. Bir de sporda hem kulak üstü isteyip hem de kulağım çok terlemesin diyenler alabilir.

Kaliteli ses arayanın bluetooth kısmından uzak durması lazım zaten. Bluetooth modunda Focal Bathys bile yetersiz geliyor. Sorun sürücülerde değil, müziğin kayıpsız iletilememesi.

Geri
Yukarı