Beşiktaş-Bayern Münih Eşleşmesi

Daha az önce Sivas Spor'a yenildik, maçın 10/5'i rakip ceza sahası içerisinde geçtiği halde gol atamadık.
Bayern ile berabere kalırsak öper başıma koyarım.

Ülke liginde iyi değiliz ama Avrupada güzel ilerliyoruz. Elbette favori Bayern ama onlar İlah ya da robot değil hiç değilse Türkiyede bir şansımız olduğunu düşünüyorum.

Beşiktaş'ın gruplardaki başarısı gerçekten daha önce yapılmamış bir şeydi. Ama gerçekleri de görmek lazım. Grup genel olarak Avrupa Ligi grubundan hallice idi. Yani şampiyonlar liginin en basit grubuydu. Bunu başarıyı küçümsemek için söylemiyorum, biz ülke olarak hemen havaya girip kendimizi kandırırız bu tip durumlarda. Beşiktaş en son ne zaman Bayern ayarında bir takımla oynadı? Karşıdaki rakip çok güçlü. Tabi ki Beşiktaş'ın türü geçmesini isterim ama çok zor.

Konu polemiğe gitmesin de, Leipzig ilk defa oynuyor bu arenada, tamam Porto bu ligin gediklisi bir takım ama kalite olarak bizim büyük takımlar ayarında. Monaco ise bu sene bir sürü problem ile uğraştı hala da devam ediyor. Ayrıca grupta kallavi bir takım yoktu. Barça, Real Madrid veya Juventus gibi bir takım olsa işler farklı olabilirdi. Tekrar edeyim gruptan bu şekilde çıkmak büyük başarıdır ama yine tekrar edeyim tüm şartlar Beşiktaş'tan yana oldu. İlk kez böyle bir takım ile sınav verecek Beşiktaş.

Porto gibi avrupa ligini, şampiyonlar ligini kazanan bir takımı yendik. Geçen senenin şampiyonlar ligi yarı finalisti ve LIGUE 1 şampiyonu olan Monaco'yu yendik. Bayern'e az farklarla yenilen, penaltılara götüren Leipzig'i yendik. Evet onlar favori, şansları yüksek ama bunları göz önünde bulundurmak gerek. O yüzden yenebileceğimiz kanaatindeyim.

Leipzig ilk kez gitmiş olabilir ama Bundesliga'da şampiyonluğa oynayan bir ekip. Bir de Vodafone Park'a dayanamayıp oyundan çıkan Timo Werner'i unutmamak lazım :) Aynı destek
Bayern Münih maçında da sağlanırsa rakibi sarsabiliriz. Tabii Bayern'de daha tecrübeli isimler var, Werner genç olduğu için de etkilenmiştir belki. Ben ilk maçta 2-1, 3-1 gibi bir yenilgi alırsak, turu geçebileceğimizi düşünüyorum. Ama elensek de, fark yemeyiz sanırım.

Evet güçlü oyuncuları var. Lewandoski ,James Rodriguez , Ribery , Robben vb.
Ama top yuvarlaktır. Ne olacağı hiç belli olmaz. Benim içimde beşiktaşın kazanacağına dair umut var.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı