Beyaz Kasa Önerisi

Batina

Kilopat
Uzun zamandır arayışta olduğum ama almak için acele etmiyordum. Aklımda Phanteks G500A vardı ama stok durumları, uzun tedarik süreci beni biraz almamaya itti. Fiyatlar da her geçen gün arttı. En son baktım stok bile kalmamış. Bu yüzden başka kasalara yönelmeye karar verdim.

Siz bunlardan hangisini tercih ederdiniz? Be Quiet'ı eskiden görürdüm fena bulmazdım ama uzun süredir yoktu piyasaya. Şimdi bakınca fiyatına ve fanlarına göre iyi olabileceğini düşündüm. Hem zaten ne kadar sessiz o kadar iyi benim için. Kasanın önünde fanların RGB olmasına da gerek yok. Kasa içini gayet iyi aydınlatıyor. Yine de biraz eski diye bakılabilir veya ön paneli kiminin hoşuna gidebilir kiminin gitmeyebilir.

Bu arada hava soğutma ile kullanmayı düşünüyorum ama bu şekilde fiyat olarak daha uygun bir kasa alırsam belki sıvı soğutma düşünebilirim. Bu yüzden ona göre bir kasa olması gerekiyor.

Sanırım başka alternatif beyaz kasa yok gibi. 5K TL üzerine çıkılırsa Lian Li O11 var ama o da fansız geliyor ve içine fazla sayıda fan istediği için maliyeti çok arttırıyor. Onun yerine 3K seviyesindekileri alıp kalan parayla sıvı soğutmayı düşünmek daha mantıklı olabilir.

Screenshot_21.jpg

Screenshot_25.jpg

Screenshot_27.jpg

Screenshot_26.jpg

Bu dahil değil şimdilik :)

Screenshot_28.jpg

Aralarından O11 alırım kesinlikle ancak uygunlardan seçenecek olursam Lian Li tercihim olurdu.

Bu kasayı öneririm ben kullanıyorum çok memnumum

Bunu ekleyecektim ama o fiyatlara çıkınca G500A olmuyorsa Lian Li O11 olmalı gibisinden baktığımdan yollamamıştım. Onu da ekleyeyim şuraya.

Maşallah herkes Lian Li demiş :) Lian Li 216'nın alt kısmındaki mesh denilen yapı ile birlikte kasa içinin hayvan gibi toz toplayacağını da düşünüyorum.

Screenshot_30.jpg

Bunu ekleyecektim ama o fiyatlara çıkınca G500a olmuyorsa Lian Li O11 olmalı gibisinden baktığımdan yollamamıştım. Onu da ekleyeyim şuraya.

Maşallah herkes Lian Li demiş :)
Eki Görüntüle 1883943

Bu kasa G500adan daha performanslı diyebilirim kasada 4 adet 140mm ARGB fanlarla geliyor sana performansını göstereyim.

Bu kasa G500ADAN daha performanslı diyebilirim kasada 4 adet 140mm ARGB fanlarla geliyor sana performansını göstereyim.

Toz kısmında hiç sıkıntı yaşamadım 3 haftada bir temizlik yaparım 1dk içinde kasayı temizliyorum.

Screenshot_20230731-142438.jpg

Bunu ekleyecektim ama o fiyatlara çıkınca G500a olmuyorsa Lian Li O11 olmalı gibisinden baktığımdan yollamamıştım. Onu da ekleyeyim şuraya.

Maşallah herkes Lian Li demiş :) Lian Li 216'nın alt kısmındaki mesh denilen yapı ile birlikte kasa içinin hayvan gibi toz toplayacağını da düşünüyorum.

Eki Görüntüle 1883943

Ekran kartı kısmında ASUS ROG Helios 450mm ekran kartı destekliyor Lian Li LANCOOL II'ı 435mm.

Son düzenleme:
Bu kasa G500adan daha performanslı diyebilirim kasada 4 adet 140mm ARGB fanlarla geliyor sana performansını göstereyim.

Toz kısmında hiç sıkıntı yaşamadım 3 haftada bir temizlik yaparım 1dk içinde kasayı temizliyorum.

Eki Görüntüle 1883957

Ekran kartı kısmında ASUS ROG Helios 450mm ekran kartı destekliyor Lian Li LANCOOL II'ı 435mm.
Güzel kasa şimdi hakkını yiyemem tabi. Teşekkürler.

Peki bütçeniz kısıtlı ise daha uygun fiyatlı olanları alıp örneğin Lancool 216 yada G360A alıp kalan parayı sıvı soğutmaya vermek sizce mantıklı olur mu?

Biliyorum kasayı alınca bir kez alıyorsunuz ve muhtemelen benim gibi uzun yıllar kullanıyorsunuz. Ancak gerçekten performans olarak çok büyük farklar var mı? Neredeyse hiç oyun oynamıyorum ancak oynayacağım zaman da sorun çıkartmasını istemem.

Fiyat olarak çok iyiymiş ama içinin siyah olması olmamış. Bir önceki nesil anlaşılan bundan sonraki nesilde her yeri beyaz yapmışlar.

Screenshot_48.jpg

Bunlar nasıl acaba?

Screenshot_30.jpg

Screenshot_32.jpg

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı