Big Sur UHD 630 tanıtma

Türkçesi:

Öncelikle Moderatör arkadaşların gösterdiği yolu takip edin. UHD630 için birkaç bilgisayarda başarılı olmuş yama ekliyorum. Plist'inizi Configurator ile açarak (kullanıyorsanız PlistEDplus ile daha çabuk eklenir) DevicesProperties bölümüne ekleyip deneyin. Yamayı ekledikten sonra plist'inizi kaydetmeyi, EFI yedeği almayı ve başlangıçta Reset NVRAM yapmayı unutmayın. Kolay gelsin.

Not: SMBIOS 18.1 ve 19.1'de denemiştir.

Son düzenleyen: Moderatör:
İncelediğim kadarıyla verdiğiniz linklerde ekran kartı tanıtılmış olacak ki ben framebuffer yaması yapabileyim. Ama ben ekran kartını tanıtamadım ki daha o kısma geçeyim :) İşin kötüsü elimde sadece DVI ve DVI to HDMI kablo var, DP çıkış yok deneyemiyorum. IOExplorer'a baktığımda da o rehberdeki kısımlar gözükmüyor muhtemelen ekran kartı tanıtılmadığı için. Önce ekran kartını tanıtma sorunumu çözsek sanırım daha mantıklı olaracak.

Buyurun öyleyse:

Ekran kartını tanıtırken Hackintool'dan oluşturduğum yamaların Framebuffer'lerını hiç değiştirmeden denemeliyim değil mi? Ekran kartını tanıttıktan sonra ordan tekrar yama yapmalıyım sanırım.

Şimdi birkaç gündür aralıksız denemeler yapıyorum. Ekran kartımı hiçbir kombinasyon tanımadı. Ben de bus id'leri denemeye çalıştım ama sadece 0. portta Hackintool'da kırmızı yanıyor. Onda da kombinasyonları denedim yok, görmedi yine. 7.portu denedim 0 olanlarda öyle yapılması gerekiyormuş, o da olmadı. 7.portu 03 indexiyle denedim o da olmadı. Artık çarelerim tükendi. Neyi, nerede yanlış yapıyorum acaba?

Bu ekranı atar mısınız? Yamayı ben yapmayı deneyeyim:
1641300071706.png

Birde bilgisayar açılırken reconnectgraphicson7 gibi bir mesaj görünüyor.

Dosya Ekleri

• WhatsApp Image 2022-01-04 at 15.46.56.jpeg
    WhatsApp Image 2022-01-04 at 15.46.56.jpeg
    293 KB · Görüntüleme: 27

Geri
Yukarı