OpenCore Big Sur USB'siz boot edilmiyor

TheAny

Megapat
Makaleler
13
RAM
8GB
SSD veya HDD modeli
Toshiba TR240
Ekran kartı
HD 4600M
Anakart
O.E.M
İşlemci
i7-4700MQ
OpenCore dosyalarını EFI sürücüsüne kopyaladım ancak USB takmadığımda yine de boot etmiyor. Ayrıca dahili grafik kartını tam yüklememiş gibi, grafik kartı görünüyor 4600 olarak, ama pencerelerde takılma var.

Ayrıca yavaş tepki veriyor, bunun pilden kaynaklı olduğunu düşünüyorum. Pilim bozuk ve sürekli %0'da görünüyor. Dolayısıyla işlemci çekirdek hızını düşük tutuyormuş gibi hissediyorum. Bunu öğrenmemin bir yolu da var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Intel Power Gadget'te iGPU değerlerini göremiyorsanız tam olmamış demektir. Diskte Windows var mı yoksa direkt full macOS mu kurdunuz? Eğer Dual Boot yaptıysanız:

Intel Power Gadget'te iGPU değerlerini göremiyorsanız tam olmamış demektir. Diskte Windows var mı yoksa direkt full macOS mu kurdunuz? Eğer Dual Boot yaptıysanız:
Full macOS şu an. Intel Power Gadget diye bir şey olup olmadığını bile bilmiyorum. Daha ilk defa kuruyorum. Sistemi tekrar mı kurmalıyım? Intel Power Gadget'ı kuruluma nasıl ekleyeceğim, iGPU driverlarını da eklemem gerekiyor anlaşılan. İşin açığı şuan vazgeçesim yok ama algılamıyorum ne yapmam gerektiğini.

Intel Power Gadget bir uygulama, kurulumda olmaz zaten. Sistemden sonra nasıl MSI Afterburner indiriyorsan, bu da aynı hesap. Intel'in sitesinden indirebilirsin. Boot section/entry'e ekleyebilmek için EasyUEFI vardı fakat Windows'u silmişsiniz. Mount ettiğiniz diskin ekran görüntüsünü paylaşır mısınız? Klasörler vs.

Intel Power Gadget bir uygulama, kurulumda olmaz zaten. Sistemden sonra nasıl MSI Afterburner indiriyorsan, bu da aynı hesap. Intel'in sitesinden indirebilirsin. Boot section/entry'e ekleyebilmek için EasyUEFI vardı fakat Windows'u silmişsiniz. Mount ettiğiniz diskin ekran görüntüsünü paylaşır mısınız? Klasörler vs.
Big Sur sildim, Catalina yükledim. Sistem o kadar kasarak çalışıyordu ki, dedim belki Big Sur ile alakalıdır.
Tam olarak değilmiş ama Big Sur'un da etkisi varmış.
Hocam asıl mevzu şu an boot ettirmekten daha ziyade performans sorununu çözmek. Bunu çözersem boota da çözüm bulabilirim, diye inanıyorum.
Performans sorunlarını çözmeden boot edilebilir hale getirmemin anlamı yok.

Yeni konular

Geri
Yukarı