Bilgisayar açık kalınca siyah ekran veriyor

AlgosRunes

Decapat
Daha fazla  
Ekran kartı
MSI Nvidia GeForce GTX 1660
İşlemci
AMD Ryzen 5 2600 Six-Core Processor
Öncelikle merhaba yaşadığım sorunu kısaca özetlersem genelde oyun oynarken PC'nin monitör bir anda siyah ekran veriyor bu süreçte PC'de ki grafik kartının fanları uçak motoru gibi ses çıkarıp %100 hızda dönüyor ve bilgisayarı kapatmadığım sürece bu illetten asla kurtulamıyorum. Bu sorunu aylardır yaşıyorum hatta sırf bu nedenle SSD'im bile yandı ve SSD daha bir yıllık bile değildi aynı şekilde PC de ki diğer parçalar da daha yeni. Sorunun neden kaynaklandığını bilmiyorum kimisi diyor elektrik girişlerinde problem vardır kimisi yazılımda problem vardır kimisi de HDMI kablosunda bir problem vardır diyor. Yazılımda problem olduğunu sanmıyorum çünkü PC'yi format atmadan önce oluyordu SSD yanınca yeni depolamaya geçtiğim için doğal olarak format attım ama aynı sorunu halen yaşıyorum. Ekran kartında sorun var desem kart yeni ve ikinci el bile değil bu nedenle sorunun HDMI kablosundan kaynaklandığını düşünsem bile gene de size danışmak istedim bu konu hakkında bir bilginiz varsa ve yardımcı olursanız çok sevinirim. Ayrıca bu sorunda ilginç bir şey var PC'ye format attıktan sonra bu sorunu 2-3 ay yaşamadım ama sonra bir kez yaşadım ve iki üç gün sonra bir kez daha yaşadım sonra bu katlanarak artmaya başladı yani bu sorun oldukça garip bir kez olduktan sonra devamlı olmaya başlıyor.

Farklı monitör bulabilirsen onunla bir dene
( Siyah ekran verdiğinde monitör ışığı git gel yapıyor ise )

Ekran kartı ve işlemci macunları yeni değilse bir kontrol et kuruyup yapışmış olabilir

Ekran kartının miyadı dolmuş olabilir

Farklı monitör bulabilirsen onunla bir dene.
( Siyah ekran verdiğinde monitör ışığı git gel yapıyor ise )

Ekran kartı ve işlemci macunları yeni değilse bir kontrol et kuruyup yapışmış olabilir.

Ekran kartının miyadı dolmuş olabilir.

Hocam ekran kartının miyadı nasıl dolabilir ki daha bir sene olmadı alalı ve ikinci el bile değil. Macun işini tam bilmiyorum ama bakarım. Monitöre gelince bende o yüzden olduğunu sanıyorum ama monitör yeni bu nedenle ekran kartına giden HDMI kablosunda bir sorun olduğunu düşünüyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı