Bilgisayar açık olunca internetin çok yavaşlaması

midajax

Hectopat
Daha fazla  
Her ay bilgisayar açıldığında internetin çok yavaşladığı 1 gün oluyor. Bilgisayar kapalıyken her şey normal ancak açıldığında Google'a bile girmeyecek kadar yavaşlıyor. Bu bilgisayarda bir şey indirdiğimde internetin çok yavaşlamasıyla çok benzer. Acaba bilgisayarı açtığımda bir şey mi indiriyor o yüzden yavaşlıyor diye düşünüp kontrol ettim hiçbir şey indirmiyordu. (bilgisayar modeme Ethernet kablosuyla bağlı.)

Modemi resetlemeyi denedin mi?

Bilmiyorsan anlatayım;
Bir iğne alıp modemin arkasındaki deliğe ışıklar sönene kadar bastırarak beklemelisin sonra kendiliginden modem başlatılacak ve IP adresin / internetinin ruhu temizlenecek.

Modemi resetlemeyi denedin mi?

Bilmiyorsan anlatayım;
Bir iğne alıp modemin arkasındaki deliğe ışıklar sönene kadar bastırarak beklemelisin sonra kendiliginden modem başlatılacak ve IP adresin / internetinin ruhu temizlenecek.

Ama giriş yaptığı internet bilgiside sıfırlanacak onları da söyle istersen.

Haklısın.
İnternet bilgin ilk aldığın gün gibi olacak yani şifren ve eğer değiştirdiysen internet ismi modemin arkasında yazıyor olacak.

Hayır modem arayüz giriş şifresi değil benim dediğim
İnternet sağlayıcının sana verdiği internet kullanıcı adı ve şifresi gibi modem arayüzünden girilen bir hesap yani en azından bende bu şekilde.

Hayır modem arayüz giriş şifresi değil benim dediğim
İnternet sağlayıcının sana verdiği internet kullanıcı adı ve şifresi gibi modem arayüzünden girilen bir hesap yani en azından bende bu şekilde.

Hocam her modemde eğer arayüz şifresini değiştirmediysen;
Kullanıcı adı: Admin
Şifre: Superonline / Türk Telekom

Hocam her modemde eğer arayüz şifresini değiştirmediysen;
Kullanıcı adı: Admin
Şifre: Superonline / Türk Telekom

Reis beni gene anlamadın ben arayüz şifresinden bahsetmiyorum.

ISS'nin verdiği kullanıcı adı ve şifresini girerek internete erişim sağlıyoruz.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı