Bilgisayar anında kapanıyor

metothe1112

Decapat
Daha fazla  
RAM
48
SSD veya HDD modeli
1tb
Ekran kartı
Apu
Anakart
Gigabyte X670-GAMING-X-AX V2 AMD X670 Soket
İşlemci
Ryzen 8700g
Arkadaşlar yardım lazım. Oyundayken birden kapandı şimdi ise anında kapanıyor. 1 saniye içinde güç tuşuna basar basmaz RGB'ler yanıyor anında istop ediyor sadece RAM RGB'si yaniyor. Daha bugün dizdim bilgisayarı. :( :( :(

Montajı kendiniz yaptıysanız, işlemci ile soğutucu bağlantısını sağlıklı yapamamış olabilirsiniz. Genelde soğutucu blogunun altında koruyucu jelatin oluyor, onu çıkardınız mı?

Arkadaşlar yardım lazım. Oyundayken birden kapandı şimdi ise anında kapanıyor. 1 saniye içinde güç tuşuna basar basmaz RGB'ler yanıyor anında istop ediyor sadece RAM RGB'si yaniyor. Daha bugün dizdim bilgisayarı. :( :( :(

Eline bir damla soğuk kolonya döküp RAM'lerin ucunu yavaşca temizle ve peçeteyle hafifçe sil. RAM ile alakalı oluyor genellikle.

Dual kit mi RAM'ler?

Evet video atıyorum bir bakabilir misiniz rica etsem 8000 MHz.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

8700G iade edip 7500F + RX7600 almaniz icin isaret diye yorumladim 😁. RAM ile alakali olabilir.

Daha yeni aldım bilerek APU ile idare ederim mantığı ile video attım bir bakar misiniz mesajlarda.

Montajı kendiniz yaptıysanız, işlemci ile soğutucu bağlantısını sağlıklı yapamamış olabilirsiniz. Genelde soğutucu blogunun altında koruyucu jelatin oluyor, onu çıkardınız mı?

Jelatini söktüm :( videodaki gibi oluyor bir bakabilir misiniz?

Eline bir damla soğuk kolonya döküp RAM'lerin ucunu yavaşca temizle ve peçeteyle hafifçe sil. RAM ile alakalı oluyor genellikle.

Dediğinizi yaptım değişen bir şey olmadı ürünlerin tüm parçası sıfır.

Evet video atıyorum bir bakabilir misiniz rica etsem 8000 MHz.

Daha yeni aldım bilerek APU ile idare ederim mantığı ile video attım bir bakar misiniz mesajlarda.

Jelatini söktüm :( videodaki gibi oluyor bir bakabilir misiniz?

Dediğinizi yaptım değişen bir şey olmadı ürünlerin tüm parçası sıfır.

Bütün RAM'leri çıkartın ve bir tane RAM bırakıp tekrar deneyin. Demek istediğim tek bir RAM bırakıp tekrar başlatmak.

Bütün RAM'leri çıkartın ve bir tane RAM bırakıp tekrar deneyin. Demek istediğim tek bir RAM bırakıp tekrar başlatmak.

Kardeşim RAM'leri çıkardım işlemciyi çıkardım taktim PSU patladi bomba gibi yandı, 5K para çöp oldu. İade için Vatan'a başvurdum onlar da önce servise gidiyor ona göre iade yaparız diyor. Bunu geçtin bu PSU patladığında diğer parçalara zarar verdi mi vermedi mi onu da bilmiyorum. Böylelikle tüm parcalarini sıfır aldığım PC çöp oldu kaldırdım attım sinirden. Teşekkürler yardim için, moral -99999.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı