Bilgisayar beyine zarar verir mi?

Ne tur bir zarardan bahsettiğine bağlı. Ancak kesinlikle verdiğini dusunuyorum. Gerek sosyal anlamda gerek tembellik anlaminda. Kafani boş şeylerle doldurman için tam da istenilen ortam var zaten. Ha diyorsan ki oyun oynamiyorum, arastiriyorum, okuyorum, o zaman zarar yerine yarar bile sağlayabilir.

Ne tur bir zarardan bahsettiğine bağlı. Ancak kesinlikle verdiğini dusunuyorum. Gerek sosyal anlamda gerek tembellik anlaminda. Kafani boş şeylerle doldurman için tam da istenilen ortam var zaten. Ha diyorsan ki oyun oynamiyorum, arastiriyorum, okuyorum, o zaman zarar yerine yarar bile sağlayabilir.

Haklı. Benim aptallık etmeme aldırma şaka ediyorum, tabi bilgisayarın yararı var ama zararı da çok fazla, sadece parmakların taş çatlasa kolların hareket ediyor düşünebiliyor musun? Bacaklar falan hareketsiz, gözler hep radyasyon alıyor. Ben bilgisayardan kalkınca spor yapmanı öneririm. Ben bilgisayardan sonra 1 saat koşuyorum ve aldığım zevk bambaşka oluyor. :)

Ama gözler 2-3 derece Miyoptur ve uzağı göremiyorsundur. :D (Bende çok duruyorum.)

Yakinda goremeyecegiz.

Evet haklısın yavaş yavaş gidiyor gözler..

Ne yaptığına bağlı. Kucağında oynama, gözünü dibine sokma, parlaklığını çok açma, sesi çok açma, saatte bir 10-15 dk mola ver, tek tarafına oturma(oturuyorsan yat, yatıyorsan otur, pozisyon değiştir). Oyun filan oynama, vakit kaybı. Adam gibi filmler, diziler izle, ufkun gelişsin.

Ne yaptığına bağlı. Kucağında oynama, gözünü dibine sokma, parlaklığını çok açma, sesi çok açma, saatte bir 10-15 dk mola ver, tek tarafına oturma(oturuyorsan yat, yatıyorsan otur, pozisyon değiştir). Oyun filan oynama, vakit kaybı. Adam gibi filmler, diziler izle, ufkun gelişsin.
Afedersinde filmin ve ya dizinin bana ne gibi faydası olur ki? :D

Ama gözler 2-3 derece Miyoptur ve uzağı göremiyorsundur. :D (Bende çok duruyorum.)

Yakinda goremeyecegiz.
Ben bir videoda gördüm. Bilgisayar gözlere zarar vermiyor. Sadece beyni yoruyor ve vücut hareketsiz kaldığı için bazı hastalıklara yol aça biliyor.

Belgesel, hakikaten belgesel izle. Şuan işte olmasaydım antilopun peşinden koşan aslanı çılgınlarca destekliyor olurdum. :)

Ben bir videoda gördüm. Bilgisayar gözlere zarar vermiyor. Sadece beyni yoruyor ve vücut hareketsiz kaldığı için bazı hastalıklara yol aça biliyor.
Benim 2-3 derece miyop neden acaba? :( 10-20 metreden TV'deki filmin adini okuyamiyorum. 0-2 metre arasinda olmam gerekli.

Hayvanların bir-birilerini yemelerinin bana nasıl bir katkısı olur ki? :D :D
Sehirlerle alakali belgeselerler de oluyor, sadece aklina hayvanlar gelmesin. Ayrica hayvanlar hakkinda bilgi edinmis olursun. Bilgi yarismalari da izleyebilirsin ne demek istedigimi anlayacaksindir. Kulturun gelissin. :)
@Silinen üye Mesela sinemada F-G koltugundan altyaziyi goremiyorum. Neyse ki ihtiyacim da yok. Orta koltugun arkasindan gorulmuyor. :D D-E sirasinda olmam lazim. O bile bulanik.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı