Bilgisayar formattan sonra kendi kendine açılıyor

Cabron

Centipat
Daha fazla  
Format attım. Format atmadan önce de oluyordu ve 2 defa aynı saatte oldu. Sabah 6 gibi. Son tamire götürdüğümde bilgisayarcı switch tuşunun bozuk olduğunu söyledi. Sizce sabah elektriğin gelmesiyle mi alakalı? Ne yapmam gerek? Yardımcı olursanız sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Format attım. Format atmadan önce de oluyordu ve 2 defa aynı saatte oldu. Sabah 6 gibi. Son tamire götürdüğümde bilgisayarcı switch tuşunun bozuk olduğunu söyledi. Sizce sabah elektriğin gelmesiyle mi alakalı? Ne yapmam gerek? Yardımcı olursanız sevinirim.

Aygıt yöneticisine girip Ağ Bağdaştırıcılarını genişletin. Buradaki wifi, realtek vs. Donanımlara tek tek sağ tıklayp özelliklere girin. Özelliklerde güç yönetimi sekmesine girin, eğer bilgisayarı uyandırmasına izin ver seçeneği tıklıysa kapatın.

Eğer bilgisayar notebook değilse power switch'e gelen kabloları çıkarıp test ederek switch bozuk mu değil mi deneyebilirsiniz. Notebooklarda yapılabilir mi bilmiyorum.

Bilgisayarla işin bitince psu switchini kapalı konuma getirmek de bence çözüm olabilir. Ben işim bittiğinde prizden gücü kesiyorum.

Geri
Yukarı