Bilgisayar hakkında bazı şeyleri yanlış mı biliyoruz?

Ekran kartı konusu bende de olmuştu. Son sürüme güncelleyince siyah ekranda kalıyorsu. Bilgisiyar açılmıyordu. Eski sürüme dönünce sorun yok. Fakat oda geçici çözüm. Windows 10 sağ olsun kendisi güncelliyor. Yine siyah ekran sorunu alıyorum. Yarışıyoruz artık o yüklüyor ben siliyorum.

Haklısınız. Açıkçası ben Windows 10 a kıl olmaya başladım. Hatta Linux bile düşündüm ama hız olarak daha düşük olduğu söyleniyor:) Çok oyun oynayan biri de değilim aslında, DX12 ye ihtiyacım da yok. Win 7 ye mi geçsem acaba:D

Kimse size bilgisayarı açın temizleyin demez, diyemez. İşin doğrusu gidip yetkili teknik servislere verip doğru şekilde temizletmenizdir. Kimse size aksini savunamaz.

Forumda ya da günlük hayatta bilgili, deneyimli kişilerin size bu tarz önerilerde bulunmasının sebebi çevremizdeki teknik servislerin durumu ve güvenememiz.

Siz her şeyi doğru yaptığınızı zannetseniz bile doğru yapmadığınız bir şeyler olabilir. Ya da her şeyi doğru da yapsanız sorun çıkabilir. Bu, göze alarak bunu yapanın sorumluluğundadır.

Durumu sana şöyle özet geçeyim mağazadan gidip rastgele aldığın ekran kartıyla anakartın da sorunsuz çalışma ihtimali %100 değil. Bu konuyla ilgili da bir video bırakayım şuraya izlersin belirttiğim aralığı. (11:45-12:50)

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Çok teşekkür ederim. Çok düzgün bir üslub ile yazmışsınız. Forumlar sizin gibilerle daha iyi oluyor. Diğer arkadaşlar üstüne alınmasın:)
Videoyu izledim. Açıkça söyleyeyim Asus un sitesi ana kart hakkında kapsamsız. Yeterince bilgi yok. Ben slot uysun yeter mantığı ile taktım. İlk taktığımda masaüstünde dolanırken performansta azalma oldu. Fakat bilgisayar oyunlarda oldukça iyi performans verdi. Bir de darboğaz yapmasa...
Ek: Zaten BİOS pili denen bir şeyde var ana kart ne yaparsan haberdar oluyor:D

PSU hakkında sana katılıyorum. Abartılıyor bence de ama adamların da haklarını vermek lazım yarın öbürgün bir şey olursa gelip bak şöyle oldu bozuldu gibisinden söylemler olacaktır. Garantici davranılıyor biraz fakat günümüzde hemen hemen her şey böyle.

Merhabalar:) Şu an bilgisayardan yazıyorum. Ekran kartı yok, dahili grafik. İyi haber ekran kartında sorun olmaması. Kötü haber sorunu çözemedim. İki tane teorim var:
1. Bilgisayara virüs girmiş olabilir. Her ne kadar bir şey indirmesem bile bulaşabilir.
Sebebi işlemci kullanımının %100 civarı olduğu zamanlarda kullanan programlara görev yöneticisinden bakıyorum toplasan %100 etmiyor. Aynı zamanda bilgisayarı iki dakika yalnız bırakayım kapatıyor kendini. Uyku modu da kapalı. Bir ara güç kaynağını değiştireceğim. Zaten evde bir tane daha güç kaynağı var.

Neyse, önemli olan benim sorunum değil. Ben çözerim bir şekilde. Fakat düşünsenize genç bir arkadaşımız onca para biriktirip bilgisayar almış. Ona iyi bakmak için buralardan araştırma yapmış sonuç daha da beter... Bunlarla ilgili GERÇEKTEN SAĞLAM bilgisi olan biri makale yazarsa oldukça mutlu olurum. Bu sağlam bilgili kişiler forumun başındakiler değil bu arada. Bunu da belirtmek isterim!
Ekran kartını geri takacağım bu arada. Neyse, iyi forumlar:)

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı