Bilgisayar ilk açıldığında 1000 MB 5 dakika sonra 100 MB'e düşüyor

eray ilkaya

Decapat
Daha fazla  
Merhaba dostlar, birkaç gündür bu sorunu gidermeye çalışıyorum.
Bahsettiğim sorun " 500-600 Mb internet hızı tam gelmiyor "
Bu konuda yer alıyor. Bugün işten eve geldiğimde PC'yi açar açmaz Speedtest yapayım dedim ve 540 MB aldığımı gördüm. Ardından 5 dakika sonra bağlantı 2 saniyeliğine gidip geldi ve tekrar 100 MB'ye düştü. Sonra PC'yi tekrar kapatıp açtım açılır açılmaz Speedtest yaptım (4farklı sitede) hepsinde 500 üzeri aldım.
Sonra 5 dakika sonra internet bağlantısı PC'de 2 saniyeliğine gidip geldi ve tekrar 100 MB'ye düştü. Bu sorunun neden kaynaklandığını bilmiyorum.
Steam üzerinde yarım kalan Forza Horizon 4 indirmesini başlattım, 472MB indirirken yine bir görev çubuğundaki Ethernet simgesi gidip geldi ve tekrardan 88MB indirmeye başladı fotoğrafı aşağıya bıraktım. Bu konuda bilgisi olduğunu düşündüğünüz kullanıcıları rica etsem bu konuya etiketler misiniz?

WhatsApp Görsel 2024-05-08 saat 18.59.48_9feb6e9d.jpg

Eğer modeminiz çok eski değil ise altyapınız sorunludur muhtemelen. İnternet servis sağlayıcınızla görüşün.
hocam aynı evin içerisindeki diğer masaüstü 600 alıyor. Kabloları ve portları değiştirip denediğimde benim pc 100 diğer pc 600 almaya devam ediyor. Yazılımsal bi problem var ortada.

Hocam ben sana demiştim yazılımsal olabilir diye farklı bir ISO tekrar temiz format atmayı dene.

Hocam sorunu tam şu anda çözdüm.
Bu bölümde özellikler<yapılandır gelen pencerede 4 tane seçeneği değiştirdiğimde sorun düzeldi. Müsait bir zamanımda açıklayıcı bir şekilde anlatacağım buraya gerçekten kanser eden bir durum.

313.PNG

An itibarıyla tekrar 100 MB'e sabitlendi yalvarırım biri yardım etsin kıracağım parçalacağım bilgisayarı.

Yeni konular

Geri
Yukarı