Bilgisayar Kasa Temizliği

AdrogosTR

Decapat
Daha fazla  
Merhabalar, elimde fazladan bir takım anakart işlemci vs. var ve bunlar ile 2. bir bilgisayar yapmak istedim. Arkadaşımdan eski kasasını aldım içi boş ama çok kirliydi. USB girişleri bile paslanmıştı pek eski bir kasa değil fakat temizlemeye karar verdim. Çok sorgulamadım temizlerken fakat aklıma takıldı ön USB soketi olsun jak girişleri olsun güç ve reset girişi olsun köpüklü su ile küçük küçük fırça ile dokunuşlar yaptım. Sonra üstünden bez ile duruladım. Tabi bu işlemi yaparken dediğim gibi kasanın içinde herhangi bir bileşen bulunmadığı için güç de gitmiyordu. Her ihtimale karşı kasanın kuruması için ters bıraktım sizce güç tuşu usb portlarına bir zarar gelir mi? Veya ön panelde bulunan soketlerin kartına bir sıvı teması olsa kuruduğunda geçer mi yeni takacağım anakartı vs. ziyan etmesini istemem buna göre ön panel bağlantılarını yapacağım.

Son düzenleme:
Zaten paslı olan USB ve diğer soketler, sıvı teması ile biraz daha fazla paslanacaktır muhtemelen. İçine sistem kurunca kısa devre yaptırma ihtimali var. Dikkat etmeni öneririm. Çok paslı ise ön USB girişlerini anakarta bağlama bence.

Zaten paslı olan USB ve diğer soketler, sıvı teması ile biraz daha fazla paslanacaktır muhtemelen. İçine sistem kurunca kısa devre yaptırma ihtimali var. Dikkat etmeni öneririm. Çok paslı ise ön USB girişlerini anakarta bağlama bence.
sadece power power led reset ve hdd led i taksam sorun olur mu sizce?

Yeni konular

Geri
Yukarı