Bilgisayar masasının üstü nasıl sökülür?

Kagios

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaş, ekte de olduğu gibi ilk vidayı çıkardım ama öbür vidanin üstu kapalı. Nasıl sokebilirim?

16876316747883282674037862315789.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaş, ekte de olduğu gibi ilk vidayı çıkardım ama öbür vidanin üstu kapalı. Nasıl sokebilirim?

Eki Görüntüle 1835099

Hocam bu alt tablaya sabit vida yahu. O vida sökülmeyecek. Kafasına geçen vidanında çıkarılmasına gerek yoktu. Sola çevirdiğinizde boşa çıkar sağa çevirdiğinizde bu vidaya sıkışarak sabit tutar.

O nasıl bir şey ya? Düşünmekten kafayı yiyeceğim şimdi :D

Elinizle çevirmeye çalışın veya tornavidayı yamuk koyarak deneyin.
evet hocam bende şaşırdım 😃

Hocam keskin ve ince birşeylerle açmayı deneyin mantıksız ama ben bıçaklan döndürmeyi denerdim.

Hocam bıçak için çok küçük.

Hocam bu alt tablaya sabit vida yahu. O vida sökülmeyecek. Kafasına geçen vidanında çıkarılmasına gerek yoktu. Sola çevirdiğinizde boşa çıkar sağa çevirdiğinizde bu vidaya sıkışarak sabit tutar.

Yani bu sökülmez mi hocam.

O nasıl bir şey ya? Düşünmekten kafayı yiyeceğim şimdi :D

Elinizle çevirmeye çalışın veya tornavidayı yamuk koyarak deneyin.

Olmuyor hocam delik küçük çok sıkıntılı birşey.

Dosya Ekleri

• 16876340543357608522196305865907.jpg
    16876340543357608522196305865907.jpg
    84 KB · Görüntüleme: 17
Son düzenleme:
Hocam bunlara minifix deniyor, baştan niye çekmediniz böyle. Youtube yazarsanız, söküm videosundan yararlanabilirsiniz.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu video ile montaj mantığını anlayabilirsiniz.

Ama çok dikkatli olun bazı masalardaki minifix çok kalitesiz oluyor. Tornavidayı hafif çevirdiğinizde bile 10 parçaya ayrılıyor.

Eki Görüntüle 1835099

Herkese teşekkürler söktüm şimdi sağ olun.

Hocam bunlara minifix deniyor, baştan niye çekmediniz böyle. YouTube yazarsanız, söküm videosundan yararlanabilirsiniz.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
bu video ile montaj mantığını anlayabilirsiniz.

Ama çok dikkatli olun bazı masalardaki minifix çok kalitesiz oluyor. Tornavidayı hafif çevirdiğinizde bile 10 parçaya ayrılıyor.

Sağ ol hocam çok teşekkür ederim bu video sayesinde söktüm.

Geri
Yukarı