Çözüldü Bilgisayar mavi ekran hatası veriyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Efem

Centipat
Yer
Trakya Bölgesi
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
İ3 9100F / Asus H310M-K R2 / Asus GeForce GT 730 / HyperX DDR 4 CL 14 2133 MHZ / GIGABYTE GE-C420A-C2 420W / Acer X223W Q / KINGSTON SA400S37240G / 931GB Toshiba HDD
Arkadaşlar merhaba herkese, iyi Sosyaller dilerim. Az önce oyun oynarken bir anda kendi bilgiayarımda ilk defa aldığım mavi ekran hatasını aldım, daha sonra bilgisayar kendine restart attı ve BIOS Megatrends ekranı çıktı. Umarım doğru yazmışımdır. Altta CPU "tempeture over"a benzer devamı olan bir cümle yazıyordu. Ve şu an bilgisayarın fanları sabit devirde çalışıyor fakat görüntü yok. Ne olmuş olabilir. Fikir verebilecek, yardımcı olabilecek birisi var mı? Konuyu teknik desteğe yazmamın sebebi bilgisayarın yukarıda bahsettiğim sıcaklık ile ilgili bir şey demesi ve açılmaması. Herhangi bir şeyim yanmış olma ihtimali olabilir mi bilgidayarda? Konuyu yanlış yere açtıysam özür diliyorum. Yardımcı olmaya çalışan herkese şimdiden teşekkür ediyorum.

Merhaba,

CPU Over Temperature Error

İşlemci aşırı ısınmış.

- İşlemci fanınızın çalışıp çalışmadığını kontrol edin.
- İşlemci sıcaklığınızı kontrol ediyor muydunuz son zamanlarda?
- Ayrıca yakın zamanda bilgisayarda fiziksel bir işlem yaptınız mı?
- İşlemci soğutucu değişimi, termal macun değişimi, fan değişimi gibi...?
- İşlemci soğutucunun hizasını kontrol edin. Kayıklık olmasın. İyice otursun.
- Vidalar çok sıkı veya çok gevşek olmasın.

cpu-over-temp.png

Son düzenleme:
Merhaba,

CPU Over Temperature Error

İşlemci aşırı ısınmış.

- İşlemci fanınızın çalışıp çalışmadığını kontrol edin.
- İşlemci sıcaklığınızı kontrol ediyor muydunuz son zamanlarda?
- Ayrıca yakın zamanda bilgisayarda fiziksel bir işlem yaptınız mı?
- İşlemci soğutucu değişimi, termal macun değişimi, fan değişimi gibi...?
- İşlemci soğutucunun hizasını kontrol edin. Kayıklık olmasın. İyice otursun.
- Vidalar çok sıkı veya çok gevşek olmasın.

Eki Görüntüle 1849531
İşlemci fanım çalışmakta, sıcaklık değerlerini kontrol etmemekteyim. Herhangi bir fiziksel işlem yapmadım. Soğutucu değişimi vb. şeyleri yapmadım. Hizasında herhangi bir kayıklık yok. Bilgisayarı bir yarım saat kadar kapalı beklettim daha sonra yeniden açtım. Baştan anakarttaki birkaç port çalışmadı, daha sonrasında onlar da düzeldi. Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı