Bilgisayar Mühendisliği vs Yazılım Mühendisliği

Kolaylığına göre değil, hangisini olmak istediğinize göre seçmelisiniz. İkisi farklı şeyler.

Hangisinde iyiyseniz, o sınav daha kolay.

Kolaylığına göre değil, hangisini olmak istediğinize göre seçmelisiniz. İkisi farklı şeyler.

Hangisinde iyiyseniz, o sınav daha kolay.
Kolaylığına göre seçmeyeceğim zaten. İkisine de ilgim & bilgim var. Hangisi kolaysa ona uğraşacağım. Bilgisayarların teknik anlamında halen öğrenme aşamasındayım.

Kolaylığına göre seçmeyeceğim zaten. İkisine de ilgim & bilgim var. Hangisi kolaysa ona uğraşacağım. Bilgisayarların teknik anlamında halen öğrenme aşamasındayım.
Yazılım Mühendisi olmak istiyorsanız; kod yazmakla, problem çözmekle, proje yönetmekle aranızın iyi olması lazım.

Ben bilgisayar mühendisliği okuyorum. Abim bilgisayar mühendisliği bitirdi ve 8 senedir yazılım mühendisi olarak yurt dışında çalışıyor. Bana kalırsa pek bir farkı yok ama bilgisayar mühendisliği daha iyidir. Aslında ikiside aynı yere çıkacak. Sonunda iyi yerlere gelmek istiyorsan yazılım tarafına yöneleceksin zaten. Kendini dillerde geliştirip üstüne yabancı dil ekleyerek çok rahat her yerde iş imkanı bulacaksın.

İnsan sevdiği işi yapmalı bence hocam. Siz hangisinde iyi olduğunuzu düşünüyorsanız o alana yönelebilirsiniz. Bizim sunacağımız seçenekler sizin hayatınızı mahvedebilir. En doğru seçimi siz kendiniz vereceksiniz. İlgi alanlarınızı ve yeteneklerinizi gözden geçirip öyle karar vermeniz en doğrusu.

Bu arada ben yazılım diyorum ama kararı yine de siz verin.

Bilgisayar mühendisliği daha iyi bir bölüm, mümkünse bilgisayar mühendisliği oku.
İstisnaları olmakla beraber bilgisayar mühendisliği daha yüksek puanlı, haliyle kazanması daha zor.

İnsan sevdiği işi yapmalı bence hocam. Siz hangisinde iyi olduğunuzu düşünüyorsanız o alana yönelebilirsiniz. Bizim sunacağımız seçenekler sizin hayatınızı mahvedebilir. En doğru seçimi siz kendiniz vereceksiniz. İlgi alanlarınızı ve yeteneklerinizi gözden geçirip öyle karar vermeniz en doğrusu.

Bu arada ben yazılım diyorum ama kararı yine de siz verin.
Arkadaşın dediği de çok doğru aslında. Her zaman siz kendiniz vermelisiniz bu kararları ama bence arkadaşın başlıkta istediği fikirler ve öneriler. Bilenlerin yorum yapıp, fikir vermesi. Seçeceği mesleğe yön vermesi değil.

Geri
Yukarı