Bilgisayar mühendisliğinde kendini geliştirmek

Ortalama yükseltme niye onu anlamadım? Bak şunu asla kafandan çıkartma üniversite sana hiçbir şey katmıyor sadece biraz bakış açını değiştirir ne kapsan kardır olarak bak. Öyle not dünyanın en önemli şeyi gibi davranma. Kendini geliştir hangi alan istiyorsan o alanda kendini sürekli olarak geliştir araştır dene bir şeyler yap ne yaptığının önemi yok sadece bir şeyler yapman bile sana bir şeyler katar. Tek tavsiyem okul dünyanın en önemli şeyi değil.

Çok büyük hata yaparsın bırak kendini geliştirirken gözün dersleri görmesin 50 ile geç bir şekilde bitsin yeter kendini geliştirmeye bak. İleride dediğimi çok iyi anlayacaksın. Sadece ufak bir tavsiye tabii ki kendi kararın.
Teşekkürler, elbette kendim bir şeyler eklemeye başladım, bu sene teknofeste katıldık ilgilendiğim alanla ilgili araştırmalara başladım da 50 olsa yeter kısmı bence çok riskli, özellikle Hacettepelilerin çokça olduğu savunma sanayi şirketleri direkt 3 üstü ortalama istiyorken, ayrıca internetten hangi Hacettepe mezunu bilindik yerlerde çalışan kişilere baksam en az olanın bile 3.00+ ortalaması var. Ki işin bir de yüksek lisans kısmı var, bunun için biraz erken zamandayım ama zaten 3+ yapmak çok da zor değil ilk sınıftan deneyimlediğim kadarıyla.

Teşekkürler, elbette kendim bir şeyler eklemeye başladım, bu sene TEKNOFEST'e katıldık ilgilendiğim alanla ilgili araştırmalara başladım da 50 olsa yeter kısmı bence çok riskli, özellikle hacettepelilerin çokça olduğu savunma sanayi şirketleri direkt 3 üstü ortalama istiyorken, ayrıca internetten hangi Hacettepe mezunu bilindik yerlerde çalışan kişilere baksam en az olanın bile 3.00+ ortalaması var. Ki işin bir de yüksek lisans kısmı var, bunun için biraz erken zamandayım ama zaten 3+ yapmak çok da zor değil ilk sınıftan deneyimlediğim kadarıyla.

Bak şimdi anlatmak istediğim çok farklı tıp okumuyorsun diplomanın bir önemi yok. Savunma sanayi diyorsun ya alaylı yazılımcı da çok var. Kendini geliştirmen gerek okul müfredatları 2015 yılından filan kalma yani hiçbir güncelliği yok. Senin fikrin tabii ki fakat okulun ve diplomanın sandığın kadar önemli olmadığını anlayacaksın. Hele hele not ortalamasının hiçbir önemi yok hiçbir şeyi kanıtlamaz.

Kendi tecrübelerimden söylüyorum.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı