Bilgisayar mühendisliğinin 4-5 yıl önü açık mı?

light7

Femtopat
Daha fazla  
Hepimizin bildiği gibi son yıllarda bilgisayar mühendisliğine çok fazla rağbet var, alakalı alakasız herkes bilgisayar mühendisliği yazıyor. Bu da beni haliyle acaba 4-5 yıla önü kapanır mı düşüncesine itti. Bilgili biri varsa bu konu hakkında bilgi verebilir mi?

Günümüzde önü en açık meslekler sıralaması yapılsa ilk 3'te filan yer alır. Emek verirsen iş her türlü bulursun. Bilen adamı almayacak firma yoktur. Sen kendini geliştirmeye bak. Gerisi gelir.

Yurt dışına gitmeye odaklanacaksan, veya Türkiye'de yaşayıp maaşını dolarla/euro ile alacaksan okunur, ideal. Onun haricinde özelde çalışırım falan diyorsan bölümün zorluğu ayrı dert, Türkiye şartları ayrı dert.

Yazın olabildiğince İngilizcemi geliştirip yurt dışı denemek istiyorum. En olmazsa yurt dışı şirketleriyle bağlantı kurabileceğim bir site vb. bulmayı denemeyi düşünüyorum.

Yurt dışına gitmeye odaklanacaksan, veya Türkiye'de yaşayıp maaşını dolarla/euro ile alacaksan okunur, ideal. Onun haricinde özelde çalışırım falan diyorsan bölümün zorluğu ayrı dert, Türkiye şartları ayrı dert.
Bir soru daha aklıma takıldı. Peki sizce üniversite okumak evde mühendislik öğrenmeye çalışmaktan farklı bir artı katar mı? Bazen boş gibi geliyor ama diploma da önemli gibi. Çok arada kaldım

Son düzenleme:
Bilgisayar mühendisliği genel olarak mühendislikler içinde en kolaylarından birisi. Öyle çok bi zorluğu yok algoritmalar üzerinden gidiyor dersler.
Bunun dışında konuyu açan dostum bilgisayarlara ilgin varsa (ilgi dediğim oyun değil) yazabilirsin ama yoksa sakın yazma çünkü çok sıkılacaksın.. Para için yazacaksan da en iyi üniler olmadığı sürece sıradan bir maaşın olacak hatta özelde memur maaşından çok daha düşük maaş verecekler. İlle mühendislik olacak diyorsan endüstri falan da düşünebilirsin her yerde çalışıyor endüstri mühendisleri.

Yeni konular

Geri
Yukarı