Bilgisayar teknisyenliği için hangi bölüm tercih edilmeli?

yakishcan

Decapat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
seyyar, olağanüstü gürültülü dell vostro 1515 kullanmakta güçlük çekiyorum fakat laptop almaya karar vermek bile birkaç saati hayatımdan çalacağı için; devamkee
Meslek
Öğrenci
Evet gençler. Yazılım alanında değil de donanım kısmında ilerleyip fiziki işler yapmayı ve teknik problemi olan bir müşteri ile içli dışlı olmayı, ekran başında olmaya tercih ettiğimi söyleyebilirim. Çok küçük yaşlardan itibaren her nesilden bilgisayar bileşeni ile haşır neşir olma fırsatım oldu. Lisans okuyup sektörün gerisinde kalmak artık bana çok mantıklı gelmiyor. Bunun yerine 2 yıllık bir bölüm okuyup en azından işin network ve staj kısmından mahrum kalmayarak işin "diplomasız" etiketinden sıyrılabilirim diye düşünüyorum. Kararsızlığım tam da burada devreye giriyor: Elektrik mi yoksa bilgisayar programcılığı mı? Mantıksal olarak tabii ki elektrik diyenleriniz olacaktır fakat staj ilanlarına göz attığımda "bp" daha fazla göze geliyor.

Bunun yanında üniversite başlayana kadar profesyonel bilgisayar tamircilerinin yanında elektrikle içli dışlı olmayı, işin ticari boyutuna bakmayı kafaya koydum fakat bunun yanında başka ne yapılabilir bilmiyorum. Sadece tek cevaba bağlı kalmak yerine biraz daha açıklayıcı yanıtlar yazarsanız çok minnettar olurum.

Yeni konular

Geri
Yukarı