Bilgisayar toplama konusunda ekran kartı önerisi

Casyx

Hectopat
Daha fazla  
İyi akşamlar, kendime 25-30 bin bütçe ile bir bilgisayar toplamak istiyorum. Ekran kartı kısmında kararsız kaldım bazı kaynaklar RTX 4060 Ti için 8 GB az diyorlar. Bunun yerine 3000 serisi mi tercih etmeliyim? Yoksa AMD marka ekran kartlarını mı tercih etmeliyim? Bir de işlemci önerisi verirseniz çok sevinirim.

3000 serisi tercih etmemelisin. DLSS 3.5 ve frame generation bayagi guzel bir teknoloji. Benim tavsiyem gerekirse islemciden kis, 2k monitor + RTX 4070 falan almaya bak. Hem darbogaz yasamazsin, hem de goruntu kalitesinden odun vermezsin. 2k ve 1080p arasindaki fark inanilmaz. xx60 serisi kartlar yetersiz kaliyor 2k oyunlar icin.

3000 serisi tercih etmemelisin. DLSS 3.5 ve frame generation bayagi guzel bir teknoloji. Benim tavsiyem gerekirse islemciden kis, 2k monitor + RTX 4070 falan almaya bak. Hem darbogaz yasamazsin, hem de goruntu kalitesinden odun vermezsin. 2k ve 1080p arasindaki fark inanilmaz. xx60 serisi kartlar yetersiz kaliyor 2k oyunlar icin.
Ryzen 5 5600 kule tipi sogutucu ve rtx 4070 alırsam iyi bir ikili olurlarmı ? bir te kaç gb olanını almam lazim ti mı normal mi ?

Rtx 4070 serileri bütçemi çok zorluyor 50 bin liraya çıkartıyor bunun yerine bu sistemi alırsam yine tatmin edermi ? çok yüksek ayarlarda oyun oynama takıntım yok valorant gibi oyunlar oynıcam genel olarak ama rdr 2 gibi oyunları da oynamak istiyorum.

RTX 4070 serileri bütçemi çok zorluyor 50 bin liraya çıkartıyor bunun yerine bu sistemi alırsam yine tatmin eder mi? Çok yüksek ayarlarda oyun oynama takıntım yok Valorant gibi oyunlar oynayacagım genel olarak ama RDR 2 gibi oyunları da oynamak istiyorum.

Oldukça güzel sistem. Bu fiyat aralığına daha iyisi yoktur sanırım. Hem AM5 hem 12 GB canavar gibi ekran kartı bulunuyor. Hayırlı olsun.

Geri
Yukarı