Bilgisayar toplarken dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?

alpyigit13

Decapat
Daha fazla  
Ben bir oyuncu bilgisayarı toplamak istiyorum uzun ömürlü olmasını ve çok cep yakmamasını istiyorum nelere dikkat etmeliyim önemli olanlar ne hangisi almalıyım marka önerisinde vb. önerilerde bulunursanız çok güzel olur. Özellikle işlemci nesli, ekran kartı, işlemci, çekirdek sayısı, ekran kartı hafızası ve kapasite önerisinde bulunursanız güzel olur.

Ben bir oyuncu bilgisayarı toplamak istiyorum uzun ömürlü olmasını ve çok cep yakmamasını istiyorum nelere dikkat etmeliyim önemli olanlar ne hangisi almalıyım marka önerisinde vb. önerilerde bulunursanız çok güzel olur. Özellikle işlemci nesli, ekran kartı, işlemci, çekirdek sayısı, ekran kartı hafızası ve kapasite önerisinde bulunursanız güzel olur.
Bütçenizi tam olarak belirtip bilgisayar ile oynayacağınız oyun veya türlerini yazar mısınız?

Özellikle işlemci nesli, ekran kartı, işlemci, çekirdek sayısı, ekran kartı hafızası ve kapasite önerisinde bulunursanız güzel olur.
Nasıl bir öneri mesela? İşlemci alırken ilk nesline dikkat et. Ekran kartı alırken VRAM dışında ilk markası ve modeline bak. Çip malzemesi ve yapımı kötü olduktan sonra VRAM bir anlamı kalmıyor. Kapasite derken ne dediğinizi anlamadım. HDD/SSD Kapasitesi mi?

Bu zamanda cep yakmadan uzun ömürlü bir şey toplamak imkansız. Sadece ekran kartı fiyatı sistemin geri kalan parçaları kadar, belki daha pahalı. O yüzden en mantıklısı beklemek.

Yeni konular

Geri
Yukarı