Bilgisayara 2 işletim sistemi nasıl kurulur?

YEKeren

Femtopat
Daha fazla  
Öncelikle herkese merhaba, bilgisayarımda (masaüstü) orijinal Windows 11 Pro yüklü ama yazılım ile ilgilendiğim için Kali Linux yüklemeye karar verdim ama Windows için verdiğim para da boşa gitmesin istiyorum. 2 işletim sistemini aynı anda yüklemenin bir yolu var mıdır?

2 ayrı diskin var mı yoksa 1 disk mi kullanıyorsun. Ben şuan hem windows hem kali linux kullanıyorum tek tek yardımcı olurum

Öncelikle herkese merhaba, bilgisayarımda (masaüstü) orijinal Windows 11 Pro yüklü ama yazılım ile ilgilendiğim için Kali Linux yüklemeye karar verdim ama Windows için verdiğim para da boşa gitmesin istiyorum. 2 işletim sistemini aynı anda yüklemenin bir yolu var mıdır?

Diski ikiye bölün GRUB menu ile Dual-boot menüsü ayarlayın ve Linux'u kurun.

Doğru söylemiş. Ama GRUB yüzünden Windows Linux Dual Boot'ta sıkıntı yaratabiliyor Linux. Bende GRUB rescue çıkmıştı.

Dual Boot'da yapabilirsin eğer ki sistemin yeterliyse VirtualBox ile Kali kullanabilirsin.
16 GB RAM'in varsa 4 GB ile Kali kullanılır vm ile.
Siber güvenliğe ilk giriyorsan direk Kali kurman seni biraz zorlayabilir tavsiyem vm.

Aslında Termux ile bazı şeyler yapabiliyorum ama sınıra dayandı ve bazı şeyler yapılmıyor ondan dolayı herkesin önerdiği Kali Linux indirmek istiyorum. Ve Dual boot ve VirtualBox nedir açıklar mısın?

VirtualBox bir Virtualisation programı daha basitçe bir Sanal Makine programı bilgisayar içinde bilgisayar olarak düşünebilirsiniz. Dual-Boot ise bir veya birden fazla diskteki farklı işletim sistemlerini aynı anda kullanmaya verilen ad.

Yeni konular

Geri
Yukarı