Bilgisayara RAT girmesi

Hocam Cryptarladıysa virüsü göremezsiniz, öyle bir şey yaptıysa adını Windows hizmeti koymuştur, örneğin:svchost.exe
Hocam bir hocam şifrelere erişebilmek için trojan atması lazım, RAT için Keylogger atarsa benim girmem lazımmış şifreleri. Değiştirmene gerek yok dedi. Ne yapayım ben şifreleri kafam karıştı?

Hocam bir hocam şifrelere erişebilmek için trojan atması lazım, RAT için Keylogger atarsa benim girmem lazımmış şifreleri. Değiştirmene gerek yok dedi. Ne yapayım ben şifreleri kafam karıştı?

Hocam bildiğim kadarıyla Rat ve Keyloggerlar sisteme girdikten sonra şifreleri çekmeye başlıyorlar, virüs girdikten sonra kredi kartı vs. Girmediyseniz iyi olur, bir de içinizde UK'de kalmaması için her ihtimale karşın şifreleri değiştirin.

Hocam bildiğim kadarıyla Rat ve Keyloggerlar sisteme girdikten sonra şifreleri çekmeye başlıyorlar, virüs girdikten sonra kredi kartı vs. Girmediyseniz iyi olur, bir de içinizde UK'de kalmaması için her ihtimale karşın şifreleri değiştirin.
Hocam şimdi Kaspersky bulursa nereden girdiğini de yazar mı? Eğer yazarsa ne zaman indirdiğime bakarım, eğer yeniyse değiştirmem şifreyi falan. Birkaç gün önce kredi kartı şifresi girmiştim ama zaten içinde 7 TL kaldı, sorun olmaz diye düşünüyorum ondan.

Hocam şimdi Kaspersky bulursa nereden girdiğini de yazar mı? Eğer yazarsa ne zaman indirdiğime bakarım, eğer yeniyse değiştirmem şifreyi falan. Birkaç gün önce kredi kartı şifresi girmiştim ama zaten içinde 7 TL kaldı, sorun olmaz diye düşünüyorum ondan.

Hocam @Dümdüz dediğine göre yazıyormuş, zaten rat atan arkadaş attığı zaman hemen uygulamaya geçer, 1-2 gün beklemezdi.

Hocam @Dümdüz dediğine göre yazıyormuş, zaten rat atan arkadaş attığı zaman hemen uygulamaya geçer, 1-2 gün beklemezdi.
Eğer öyleyse şifreyi değiştirmeyeceğim. Kredi kartımı da ne yapsın boşaltırım ben onu, en kötü live CC diye satar yani. :D Sağ olun hocam, çok korkutucu bir şey değilmiş RAT. Ama ben nereden yediğimi çok merak ediyorum RAT'ı. En son 1 yıl dönen balık videosunu indirmiştim, başka şüpheli bir şey yok. Hadi hayırlısı. :D
Eğer öyleyse şifreyi değiştirmeyeceğim. Kredi kartımı da ne yapsın boşaltırım ben onu, en kötü live CC diye satar yani. :D Sağ olun hocam, çok korkutucu bir şey değilmiş RAT. Ama ben nereden yediğimi çok merak ediyorum RAT'ı. En son 1 yıl dönen balık videosunu indirmiştim, başka şüpheli bir şey yok. Hadi hayırlısı. :D
Hocam Rat'lar en tehlikeli Trojan türün'den biridir. Ne yapacağı belli olmaz. İndirdiğiniz her şeyi virüs programınız ile tarayın sonra açın.
Hocam Eray hocam RAT'a trojan demiş. O zaman benim şifreler hela yoluna gitti mi şimdi? Ne yapmam lazım?

RAT, keyloggerdan daha tehlikeli ama tespiti daha kolay bir virüstür. Keylogger çeşidine göre de şifreleri ne zaman alacağı değişir. Bazıları sisteme girdikten sonra girilen şifreleri kaydeder, bazıları tarayıcıdaki şifreleri çeker. Bazıları otomatik yapar, bazıları kullanıcı tarafından tetiklenmeyi bekler. RAT için böyle değil ama, şifreleri çekmeyen RAT görmedim daha.

Hocam Cryptarladıysa virüsü göremezsiniz, öyle bir şey yaptıysa adını Windows hizmeti koymuştur, örneğin:svchost.exe
Crptlanması sadece ön taramada bir nevi tespiti engelleyebilir. O da internette yayınlanan değil, kendi hazırladığı bir crypter ile olması lazım. FUD yapmak çok zor artık, cryptlasan bile antivirüsler davranışsal - sezgisel olarak virüsü tespit eder.

" Ben internette tıkladığım yerlere dikkat ediyorum, o yüzden AV kullanmaya gerek duymuyorum, Defender yetiyor" diyenlere gelsin bu konu. Bilgisayarınıza virüs bulaşması için bir yere tıklamanız gerekmiyor artık.

Size de ders olmuştur bu umarım. Artık AV'sız bilgisayar kullanmazsanız.

Ayrıca Kaspersky taraması bitip virüsleri temizledikten sonra şifrelerinizi değiştirmenizde fayda var. Hepsini değiştirmeye üşenirsenizde sık kullandığınız yerlerin şifresini değiştirin.

Rammus53 hacklenme videosu geldi aklıma :D.

Kaspersky ile tam taramadan sonra bir şey yapmanıza gerek kalmaz diye düşünüyorum ama formatta belki düşünülebilir.

RAT, keyloggerdan daha tehlikeli ama tespiti daha kolay bir virüstür. Keylogger çeşidine göre de şifreleri ne zaman alacağı değişir. Bazıları sisteme girdikten sonra girilen şifreleri kaydeder, bazıları tarayıcıdaki şifreleri çeker. Bazıları otomatik yapar, bazıları kullanıcı tarafından tetiklenmeyi bekler.

Crptlanması sadece ön taramada bir nevi tespiti engelleyebilir. O da internette yayınlanan değil, kendi hazırladığı bir Crypter ile olması lazım. FUD yapmak çok zor artık, Cryptlasan bile antivirüsler davranışsal - sezgisel olarak virüsü tespit eder.

Evet hocam zaten göremez derken Anti-Virüs'ü kast etmemiştim.

Geri
Yukarı