Bilgisayara virüs bulaştı

LightFlix

Decapat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
(bozuldu ekran kartı )AMD Radeon R7 240 200 Series,16 GB Ram,256 GB SSD,İntel İ5 2.70 GHz
Bilgisayarıma ilk olarak hile yüklemek istemiştim (pişmanım) ve virüs bulaştı. Discord hesabım falan kapattım hala virüs bilgisayarda duruyor mu bilmiyorum ve Avast'dan ne kadar tarama yapsam bile bir uyarı bile vermedi ve McAfee, Avira gibi antivirüslerin sitesine giremiyorum. Ama neyse ki Microsoft Store'den Avast'ı yükleyebildim ama hala duruyor. Ve bugünden itibaren bilgisayar her açılırken disk kontrol ediliyor diyor ve sonra disk kontrol edildi ve tamir edildi diyor. Bilgisayar normal bir şekilde açılıyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bilgisayarıma ilk olarak hile yüklemek istemiştim (pişmanım) ve virüs bulaştı. Discord hesabım falan kapattım hala virüs bilgisayarda duruyor mu bilmiyorum ve Avast'dan ne kadar tarama yapsam bile bir uyarı bile vermedi ve McAfee, Avira gibi antivirüslerin sitesine giremiyorum. Ama neyse ki Microsoft Store'den Avast'ı yükleyebildim ama hala duruyor. Ve bugünden itibaren bilgisayar her açılırken disk kontrol ediliyor diyor ve sonra disk kontrol edildi ve tamir edildi diyor. Bilgisayar normal bir şekilde açılıyor.
Hocam Avast çöp. Malwarabytes ve Kaspersky ile tam tarama yapın.

Görev yöneticisinden arka planda çalışan yabancı dosyaların dosya konumlarından manüel bir şekilde silebilirsiniz , tabii silerken görev yöneticisinden çalışan virüsü sağ tık ile durdurmayı unutmayın. Bende yaşadım ve bu şekilde çözdüm. Call of duty indirmeye çalıştım 5MB bişiler indi sonra saçma sapan reklamlar gelmeye başladı.

Virüsü Avast ile buldum sildim ama şu an hala disk kontrol ediliyor sorununu yaşıyorum.

Geri
Yukarı