Bilgisayarda virüs olduğu nasıl anlaşılır?

Arkadaşlar selam. Ben biraz kafaya takan birisiyimdir. Bilgisayarım da herhangi bir korsan bir şey indirmedim. Güzel kullanıyorum ama sanki virus var, bilgisayarda hissediyorum. Defender'de tarama yaptım temiz, antivüsler de yükledim temiz ama içimde hala virüs var gibi. SSD virüs falan sızabilir mi biraz takıntılıyım? Yardım ederseniz ssevinirim.
Hocam konudan bağımsız, siz bir kendinizi tarayın. PCR, Influenza testi falan yaptırın. Belki virüs içinizde? Temiz kullandığınız ve tarama yaptığınız halde temizse neden virüs olduğunu düşünüyorsunuz ki?

Arkadaşlar virüs dünyası her gün kendini yeniliyor ruhunuz bile duymaz bu söylediğiniz antivirüsler siz yeni bir dosya yüklediğinizde dosyayı ilk 1 2 dakika inceliyor eğer normal olmayan bir hareketle karşılaşırsa virüs damgası koyabiliyor fakat piyasa artık o kadar gelişti ki yüklenen virüs ilk 1 2 saat sesini çıkarmıyor ya da geceleri işleme başlıyor ayrıca yani işin kısası fazla antivirüslere güvenmeyin zaten saçma saçma sapan dosyalar indirmiyorsanız her indirdiğiniz dosyaya şüpheyle bakıyorsanız virüs yemezsiniz iyi günler.

Net belirtiler olmadan derin analize girmeye gerek yok. Tarama araçları yeterli.

Yeni konular

Geri
Yukarı