God_Zilla

Attopat
Merhaba. Başlıkta yazdığım gibi bilgisayarın dahili (yani laptopun kendisinde olan) hoparlörden ses gelmiyor ve bu durum yüzünden muzdaribim öncelikle sorunun donanımsal olmadığına eminim çünkü bence bu durumu yaşamamın sebebi Windows 10'a yükseltme yaptığımdan kaynaklanıyor halbuki Windows 10'da biraz kullandım fakat bu sorun sonradan patlak verdi ve bu yüzden ilk önce Windows 10 için format attım düzelmedi ve herhalde Windows 10'da bir sıkıntı var diyerekten Windows 8.1 formatı attım fakat yine düzelmedi ve internette detaylıca bir araştırma yaptım çok güzel adeta rehber niteliğinde bir YouTube videosuna denk geldim ve bütün adımları uyguladım fakat yine düzelmedi ve Microsoft'un sitesinde de bu konu hakkında basit çözüm yolları vardı (hizmetlerden sesi yeniden başlat, Aygıt Yöneticisi'nden High Definition Audio'yu kaldır yeniden başlat, sorun gideri kullan, Bass'ları kapat gibi gibi) fakat yine olmadı, bu yüzden konu açmak durumunda kaldım, bildiğiniz alternatif çözümleri sunmanızı rica ediyorum. Ne yapabilirim, nasıl çözülebilir bu sorun? Yardımcı olursanız çok sevinirim.

Not: Bilgisayardan youtube videosu falan açınca ses simgesine basıyorum ve yeşil bir şey inip çıkıyor yani diğer bir diyişle bilgisayardan ses geliyor gözüküyor. Bir diğer eklemek istediğim realtek high definiton audio'yu kendi sitesinden indirdim ve program files'daki ""uygulama"" diye çıkan şeye dosya yada her neyse ona basıyorum açılmıyor, yönetici olarak çalıştırıyorum açılmıyor.

Konu güncel bilgi sahibi arkadaşlar yardımcı olursa çok mutlu olurum.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı