Bilgisayarı ilk açınca internet görünmüyor

4rd

Femtopat
Daha fazla  
Bilgisayarı ilk açtığımda internete bağlı gözüküyor ama değil veya çok az çekiyor ( ayarlardan duruma girdiğimde 600.000 Bayt civarı download ve upload hızı var gözüküyor ama hiçbir uygulamaya giremiyorum ). Her zaman olmuyor bazen bilgisayarı yeniden başlattığımda düzeliyor. Ethernet kablosunun yerini değiştirmeyi denedim fakat sonuç aynı. İnternet olduğu zamanlar bir sorun yok olması gerektiği gibi çalışıyor hızı normal.

Bilgisayarı ilk açtığımda internete bağlı gözüküyor ama değil veya çok az çekiyor ( ayarlardan duruma girdiğimde 600.000 Bayt civarı download ve upload hızı var gözüküyor ama hiçbir uygulamaya giremiyorum ). Her zaman olmuyor bazen bilgisayarı yeniden başlattığımda düzeliyor. Ethernet kablosunun yerini değiştirmeyi denedim fakat sonuç aynı. İnternet olduğu zamanlar bir sorun yok olması gerektiği gibi çalışıyor hızı normal.
Hocam bundan alın sorun yaşanmaz ethernet gidip geliyorsa

Dosya Ekleri

• 110000051538233.jpg
    110000051538233.jpg
    9,9 KB · Görüntüleme: 17

Yaptım eğer tekrar olursa diğer çözümleri deneyeceğim teşekkürler.

Windows 11 kullanıyorsanız gelen güncelleme ile kaynaklı sanırım.
Bende de aynı sorun var.

Windows 10 kullanıyorum.

Hocam bundan alın sorun yaşanmaz Ethernet gidip geliyorsa.

Normalde kullanırken herhangi bir sorun olmuyor sadece dediğim gibi bilgisayar ilk açıldığında.

Dediğim sorun olduğunda internet resimdeki gibi oluyor Windows ayarlarından duruma tıkladığımda.

Dosya Ekleri

• WhatsApp Görsel 2023-06-30 saat 23.41.25.jpg
    WhatsApp Görsel 2023-06-30 saat 23.41.25.jpg
    245,6 KB · Görüntüleme: 12
Yaptım eğer tekrar olursa diğer çözümleri deneyeceğim teşekkürler.

Windows 10 kullanıyorum.

Normalde kullanırken herhangi bir sorun olmuyor sadece dediğim gibi bilgisayar ilk açıldığında.

Dediğim sorun olduğunda internet resimdeki gibi oluyor Windows ayarlarından duruma tıkladığımda.
Yani ethernet dönüştürücü alman daha iyi olur 100tl gibi fiyatı var böyle sorun yaşamazsın yaşarsan da iade edersin

Geri
Yukarı