Bilgisiz birini bilgilendirmek mi yoksa hiç uğraşmamak mı?

Anlattığın tarzdaki insanlara bir iki cümle ile olayı anlatmaya çalışırım, ve ikna oluyorsa (ki bu çok düşük bir ihtimal) o zaman da anlatmaya devam ederim. Ancak hala anlamamakta ısrarcıysa ve kendi bildiğini okuyorsa ne halin varsa gör derim.

He de geç insan sorgulamayı, düşünmeyi, öğrenmeyi, tartışmayı bilmez uygulamaz ise hep aynı yerinde kalmaya devam eder.

Ek olarak ekşiden arada başlık taşıyanlar var en azından özgün olun.

Ben çok uğraştım böyle insanlara laf anlatmaya sonunda ben haklıyım diyor. Sonunda laf anlatmamaya gerektiğimi anladım.

Bir konuda bilgisiz olan birini bilgilendirmek kolay da, cahil insan kendi bildiğini mutlak doğru olarak gördüğü için ne derseniz deyin anlamaz.

İlk grup için elinizden gelen en iyi şekilde yardımcı olun. İkinci grubu görünce kaçın.

Bilgisiz birisini bilgilendirsen de bilgilendirmesen de hiçbir şey değişmeyecek. İnansa da inanmasa da kendi hayatı sonuç olarak. En iyisi sadece söylemek, gerisi kişinin kendi kararı.

Ekşi is here...

Eskiden uğraşırdım, yaş geçtikçe bıraktım uğraşmayı. Yaşadığım tecrübeler bana fazlasıyla zaman kaybı ve gereksiz stres kaynağı olduğunu öğretti.

Cahil insana cahillikleriyle mutluluklar dilerim artık. Belki biz de birçok şeyi bilmesek onlar kadar mutlu olabilirdik.

Yeni konular

Geri
Yukarı