BIOS'u güncelleyip format attıktan sonra Microsoft Store güncellenmiyor

relati7ity

Picopat
BIOS'u güncelledim, format sonrası Store güncellenmiyor. Nedeni ne olabilir acaba, bilgisi olan var mı?

Geçenlerde paylaşmış olduğum Defender menüsünde ise, bellek yalıtımı çalışmıyor. Donanımınız desteklemiyor diyor. BIOS'u ise her zaman aynı model ve seriye güncelliyorum. İki defa denedim, tekrarladım ama, Store güncellenmiyor.

Not = Store uygulamalarımın tamamı güncelleniyor ama Store'nin kendisi güncelleme almıyor.
Herkeste mi aynı böyle oldu, yoksa bana özel, BIOS'uma zarar verdim diye mi acaba?

Bilgisi olanın, yardımını bekliyorum, belki BIOS'ta bir yeri açmam gerekiyordur.

Son düzenleyen: Moderatör:
BIOS'u güncelledim, format sonrası Store güncellenmiyor. Nedeni ne olabilir acaba, bilgisi olan var mı?

Geçenlerde paylaşmış olduğum Defender menüsünde ise, bellek yalıtımı çalışmıyor. Donanımınız desteklemiyor diyor. BIOS'u ise her zaman aynı model ve seriye güncelliyorum. İki defa denedim, tekrarladım ama, Store güncellenmiyor.

Not = Store uygulamalarımın tamamı güncelleniyor ama Store'nin kendisi güncelleme almıyor.
Herkeste mi aynı böyle oldu, yoksa bana özel, BIOS'UMA zarar verdim diye mi acaba?

Bilgisi olanın, yardımını bekliyorum, belki BIOS'ta bir yeri açmam gerekiyordur.

Defender ile alakalı bir yorumum yok hocam. Fakat aynı Microsoft Store durumu bende de mevcut. Dün bir bilgisayara format attım. (Windows 10 Home 22H2) format sonrası önce Windows Update'ten gelen tüm güncellemeleri eksiksiz şekilde yaptım, sonrasında Microsoft Store'a girip tüm uygulamaları güncelledim fakat Microsoft Store için gelen bir güncelleme yok. Hem ikonu hem kendisi eski sürüm kaldı.

BIOS'unuz ve kurduğunuz sürüm nedir?
GA-H61M-DS2 // Bios f7 2020 datalı ve her zaman böyleydi.
Defender ile alakalı bir yorumum yok hocam. Fakat aynı Microsoft Store durumu bende de mevcut. Dün bir bilgisayara format attım. (Windows 10 Home 22H2) format sonrası önce Windows Update'ten gelen tüm güncellemeleri eksiksiz şekilde yaptım, sonrasında Microsoft Store'a girip tüm uygulamaları güncelledim fakat Microsoft Store için gelen bir güncelleme yok. Hem ikonu hem kendisi eski sürüm kaldı.
Defenderle alakalı durumu hallettim, ram değiştirmiştim, onunla ilgiliydi sanırım. Düzeldi. Storenin sizde aynı olmasına sevindim. Microsoft kaynaklı sanırım. Bekler ve görürüz umarım... Saygılarımla...

Herkeste mi aynı böyle oldu, yoksa bana özel, BIOS'UMA zarar verdim diye mi acaba?

Bunu dene bakalım.

Bunu dene bakalım.
Bu işe yaramaz büyük ihtimalle. MS Store'u güncellemem gerekiyor demiş.
İşe yarıyor, yaradı ama bu tam güncel değil, daha güncelini buldum hallettim teşekkürler. // Not = İşe yaraması için, Hibit Uninstaller kullanarak Store'nin kendisini kaldırmak lazım başta. Saygılarımla..

Dün format attım bilgisayarıma Store güncellenmiyordu. Konunuzu gördüm şimdi tıkladım güncelliyor.

Güncellenmedi böyle kalıyor.

Dosya Ekleri

• 1.jpg
    1.jpg
    154,9 KB · Görüntüleme: 20

Geri
Yukarı