Bir fotoğraf diğerine nasıl benzetilir?

EmirGunduz

Hectopat
Bu dosyayı aşağıda paylaşacağım dosyaya benzetmek istiyorum. Yardım edebilir misiniz?

232323.png

3232323.png

Üsttekini aşağıdakine benzetmek istiyorum.

Hocam PS, PSCS, tercihen PSCS6 kullanarak bahsi geçen fotoğrafı açın.

Ardından, CTRL+U kombinasyonu ile; "Doygunluk" ve "Açıklık" ayarlarını kullanarak hoşunuza giden görüntüyü yakalayın.
1.PNG
Bunun ardından "Tamam" butonuna tıklayıp işlemi onaylayın.

Buradan sonrası ise çocuk oyuncağı. Sağ alttaki katmanlar bölümüne gelip, aşağıdaki görselde belirttiğim yeni katman oluşturma tuşuna tıklayın.
2.PNG
Yeni oluşturduğunuz katmanı, tutup sürükleyerek karakterin altına atın. Sonrasında ise arka planı siyaha boyayın. Çıkan görüntü aşağı yukarı şöyle olacaktır.

3.PNG

Eğer hala daha istediğiniz görüntüyü yakalayamadıysanız Filtre>Keskinleştir>Akıllı Keskinleştirme belirttiğim ayarları uygulayarak şöyle bir görüntü yakalayabilirsiniz;
4.PNG

Hocam PS, pscs, tercihen pscs6 kullanarak bahsi geçen fotoğrafı açın.

Ardından, CTRL+u kombinasyonu ile; "doygunluk" ve "açıklık" ayarlarını kullanarak hoşunuza giden görüntüyü yakalayın.
Bunun ardından "tamam" butonuna tıklayıp işlemi onaylayın.

Buradan sonrası ise çocuk oyuncağı. Sağ alttaki katmanlar bölümüne gelip, aşağıdaki görselde belirttiğim yeni katman oluşturma tuşuna tıklayın.
Yeni oluşturduğunuz katmanı, tutup sürükleyerek karakterin altına atın. Sonrasında ise arka planı siyaha boyayın. Çıkan görüntü aşağı yukarı şöyle olacaktır.

Eki Görüntüle 939985
Eğer hala daha istediğiniz görüntüyü yakalayamadıysanız filtre>keskinleştir>akıllı keskinleştirme belirttiğim ayarları uygulayarak şöyle bir görüntü yakalayabilirsiniz;
Eki Görüntüle 939995

Teşekkürler şimdi üstüne biraz yazı ekleyeyim.

Yeni konular

Geri
Yukarı