Bir insan nasıl mutlu olur?

Mutluluğa bilimsel açıdan, farklı şekilde yaklaşacak olursak; beyin, öğretildiği ölçüde, anlık hazlar peşinde koşar (En sevdiğin yemeği yiyeceğini veya hobiyi yapacağını duyduğunda, mutlu olursun. Çünkü, o iş veya hobi sonucunda beyin hemen dopamin salgılar, zevki o anda alırsın).
Uzun vadeli işler söz konusuysa, beyin buna alıştırılmadığı veya kişi uzun süren işi hakkıyla sonlandırmadığı için, beyin kısır döngü halinde anlık zevklere dalar, kişiye odaklanma zorluğu verip, orayı terk ettirir.
Anlık zevkler (Adı üstünde anlık), o an tattıktan sonra kişiyi boşluğa düşürdüğünden, meşgul olacak uzun vadeli bir işi olmaz; meşguliyeti yitiren kişi, boşluğa düşüp yanlışa gitmesi sonucu intihara kadar giden bir yol izler, bu yolda kendini değersiz hissedip, kişiliğini unutur.

Aklınızı yitirmek istemiyorsanız, gerektiğinde düşününüz. Detaycı bir insan olmaktan bende yorgun düştüm, elime bir şey geçmedi, geçmeyecekte...Diğerleri gibi birazcık ot yaşamayı öğrenmelisiniz. Düz insan (Yanlış anlaşılmasın) mutludur, yarını düşünmez, anı yaşamaya çalışır.

Kendini mutlu edecek şeyler yap. Mesela çok istediğin bir eşyayı filan alabilirsin. Ama en önemlisi moralini bozan insanları hayatından çıkar. Çıkaramassan da umursama. İyi kişilerle dost ol.

Bunların dışında, ek olarak: yazılım (DC bot tasarım, programlama dilleri vb.) alanını sakın bırakmayın, hem LGS'de hem de yazılımda yol kat etmeye bakın.
Bir kaç projenizi veya kodlamanızı gördüm, siz böyle devam edin...Gerisi istemeseniz de gelir inşallah (Bu alanda hevesli olduğunuzu düşünüyorum, okulu ve çevrenizi dert etmeyin. Kafanızın içindeki o muhteşem ötesi mübarek organı boş bırakmasanız, onunla neler yapacağınızı fark ederseniz yeter).

Bunların dışında, ek olarak: yazılım (DC bot tasarım, programlama dilleri vb.) alanını sakın bırakmayın, hem LGS'de hem de yazılımda yol kat etmeye bakın.
Bir kaç projenizi veya kodlamanızı gördüm, siz böyle devam edin...Gerisi istemeseniz de gelir inşallah (Bu alanda hevesli olduğunuzu düşünüyorum, okulu ve çevrenizi dert etmeyin. Kafanızın içindeki o muhteşem ötesi mübarek organı boş bırakmasanız, onunla neler yapacağınızı fark ederseniz yeter).
Teşekkürler. 18.000 Sunuculu botum var. Son 1 ayda bunalımda olduğum için ilgilenemiyordum.

Teşekkürler.

Bir insan ancak kriterlerini düşürerek ve şükrederek yaşarsa mutlu olabilir. Yoksa sürekli daha fazlasını istersiniz ve hırs sizi yorarak mutsuz etmeye başlar. Küçük şeylerle bile mutlu olmayı öğrenmekten başlamalısınız.

1. Ham çikolata. Kakao olarak da adlandırılan bu süper besin, dopamin seviyesi artırıcı besinlerle doludur...
  2. Yaban Mersin'i...
  3. 3. sağlıklı kuruyemiş ve tohumlar...
  4. Çiğ, otla beslenmiş hayvandan elde edilen fermente süt...
  5. Merada yetiştirilmiş hayvansal ürünler...
  6. Turpgillere özgü sebzeler ve alyumlar...
  7. Kahve
  8. Para
Bunları yersen/içersen dopamin artışı gözlemlenir ayrıca.

Geri
Yukarı