Bir modulü arızalı olarak alınan 2. el RAM'de arıza çıkmadı

Husisco

Picopat
Daha fazla  
Herkese merhaba, G.Skill 16x2 3600 MHz RAM'lerini bir modülü arızalı diye aldım fakat Memtest64 ve mdsched.exe komutuyla test yaptım. Birkaç saatlik de fazla RAM kullanan oyun oynadım ama herhangi bir hata çıkmadı. Bunun sebebi ne olabilir ya da kesin emin olmak için ne yapmam gerekiyor? Yardımcı olursanız sevinirim.

Herkese merhaba, G.Skill 16x2 3600 MHz RAM'lerini bir modülü arızalı diye aldım fakat Memtest64 ve mdsched.exe komutuyla test yaptım. Birkaç saatlik de fazla RAM kullanan oyun oynadım ama herhangi bir hata çıkmadı. Bunun sebebi ne olabilir ya da kesin emin olmak için ne yapmam gerekiyor? Yardımcı olursanız sevinirim.

Bir süre daha kullanın. İleride mavi ekran verirse ya da bir program açarken hata verirse bilinki Ramden'dir.

Belki satıcı da tam emin değildir. Farklı yazılımsal nedenler RAM arızası gibi olabilir.

Hocam, ilk RAM'e 5 saat test yaptım 4 Pass yaptı fakat süreç hala bitmemişti iptal ettim forumda 4 Pass yapması yeterli olur dendiği için herhangi bir hata çıkmadı ilkinde sıkıntı olur mu?

Kim demiş öyle bir şey raporlayın yanlış bilgilendirmeden. Uygulamanın amacı zaten bellekleri tam kapsamlı bir biçimde test etmek, 4 Pass yeterli olsaydı sonuna kadar neden testin bitmesini bekletelim değil mi?

Sonuna kadar bekletin testi, bitince fotoğraf atarsınız bakar inceleriz.

Geri
Yukarı