Bir web sitesi Google arama sonuçlarına nasıl düşer?

goodpat

Decapat
Makaleler
2
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
İşlemci : Intel(R) Core(TM) i5-10400F
Ekran Kartı : Nvidia GeForce RTX 2060
Ana Kart : Gigabyte H410M H V3
Örnek olarak Technopat'ta açılan bir forum 5 dakika geçmeden Google aramalarında çıkabiliyor. Kendi sitemi nasıl ekletebilirim? Kendisi otomatik eklenir mi? Paramı ödemem gerekiyor? Bilen biri açıklarsa sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
SEO, içeriğiniz, domaininiz gibi bir sürü etmene bağlı olarak süresi değismekle birlikte otomatik olarak Google'a eklenir. Bu süreci hızlandırmak ve verimini artırmak için uzman SEO yardımı alabilirsiniz.

Ayağı takılırsa düşer :D :D :D hahahah.

Yok yok anladım senin demek istediğini Google kayıt ettirmelisin öncelikle URL'ni adresi vardı da unuttum şimdi, daha sonra robot.txt gibi farklı şekillerde Google'nin siteni taramasına izin vermelisin ki daha çok görüntülenme alasın, ek olarak bunların üstüne temelleri tamamlayınca SEO yapacaksın başlıklar vs. ile optimize edeceksin. Site yüklenme hızı dahi burada etken.

Sanırım buradan ve benzeri birkaç yerden daha yapılıyordu kayıt:
Biraz araştırırsan bulursun.
Para vs ödemene gerek yok senin sırtından Google para kazanacak ne de olsa ;)

Ayağı takılırsa düşer :D :D :D hahahah.

Yok yok anladım senin demek istediğini Google kayıt ettirmelisin öncelikle URL'ni adresi vardı da unuttum şimdi, daha sonra robot.txt gibi farklı şekillerde Google'nin siteni taramasına izin vermelisin ki daha çok görüntülenme alasın, ek olarak bunların üstüne temelleri tamamlayınca SEO yapacaksın başlıklar vs. ile optimize edeceksin. Site yüklenme hızı dahi burada etken.

Sanırım buradan ve benzeri birkaç yerden daha yapılıyordu kayıt:
Biraz araştırırsan bulursun.
Para vs ödemene gerek yok senin sırtından Google para kazanacak ne de olsa ;)
Teşekkürler.

@Pozitron Hocam bir sorum daha var yine bu konuyla ilgili, madem böyle para istemiyorlar Google Adsın amacı ne oluyor sonuçta oda arama sonuçlarına site ekletmeye yaramıyor mu?

Son düzenleme:
Teşekkürler.

@Pozitron hocam bir sorum daha var yine bu konuyla ilgili, madem böyle para istemiyorlar Google adsın amacı ne oluyor sonuçta oda arama sonuçlarına site ekletmeye yaramıyor mu?

Google adsence reklam üzerindedir, yani sitenizi görüntületmek için Google sizden para istemez evet ama benim site trafiğim çoğalsın dersen o zaman Google ads devreye girer ek para ile reklamlar ile sitenize trafik çekmeyi dener. Olay bundan ibaret.

Google üzerinde indeks almak istiyorsanız ve internet sitenizde bir problem bulunmuyorsa Search Console ile bildirim yaparak hızlandırabilirsiniz.
Eğer rekabet varsa iyi ve düzenli bir SEO çalışması yapmanız/yaptırmanız gerekiyor.
Benim SEO için ayıracak vaktim yada danışmanlık için ayıracağım ekstra bir bütçe yok, hızlıca dönüş almak istiyorum derseniz de Google Ads yani Google reklamlarını kullanmanız gerekiyor. Google asıl olarak buradan kazanç elde ediyor.
Bu reklam süreci yorucu ve can sıkıcı olabiliyor bu sebeple SEO kısmına da önem vermenizi tavsiye ederim. Eğer kendim uygulayabilirim ve bu konulara meraklıyım derseniz keyifle takip ettiğim bir ajansın seo blogu var, size de tavsiye ederim.
Blog | Webonya

Web siten evindeki bilgisayardan yayınlanıyorsa. Asla düşmez. Sağlam yerdedir çünkü. Umuma açık bir sunucuda yayınlamalısın ve ücretli ve ücretsiz hizmetler var. Ücretsiz hizmetlere genelde sade diğer üye olanlar erişebiliyor.

Ev ağından yayınladığına da sade ev ağına bağlananlar erişebilir.

Geri
Yukarı