Bir Web Sitesi İçin Neler Gereklidir?

qwerty.123

Hectopat
Daha önce hiç yapmadığım için bilmiyorum. Sıfırdan bir domain alıp web sitesini programlamak için neler gereklidir? Sunucu ile fiziksel olarak bağlantı kurmak mı gerekli, yoksa uzaktan halledilebiliyor mu?

Sıfırdan başlayacağım. Kendimi geliştirmek amaçlı. Hafta içleri günlük en az 2-3 saat, hafta sonları da 5-6 saat ayırsam ne kadar ilerleyebilirim? Ne kadar sürede orta seviye işlevsel bir web sitesi oluşturabilirim? Kullanıcı girişi vs. değil bilgilendirme amaçlı bir site olacak.

Şu anda kütüphaneler dışında Python 3 bilgim var. Python 3'de bazı web programlama araçları var. Onlar işe yarar mı?

Bilgili ve tecrübeli kişiler eğer aşama aşama neler yapmam gerektiğini belirtebilirse sevinirim.

Merhaba, sunucu ile her hangi bir fiziksel bağlantı kurma na gerek yok. Dosyalarını atmak için filezilla veya kullandığın hosting panelinden atabilirsin (Cpanel - Plesk - Zpanel v.b). Kurman için illa bir dil bilmene gerek yok (Php - HTML - Css v.b) hazır yazılımları kullanıp da web siteni kullanabilirsin ( Wordpress - Joomla - MyBB V.b Ücretsiz Scriptler). Eğer illa ben kendim yapmak istiyorum dersen PHP ve CSS öğrenmeni öneririm. Python ile her hangi bir bilgim yok :).

Madem Pyhton biliyorsun Django üzerine git. HTML CSS JS'i de üzerine ekle. Oh mis. Yayına alma kısmı sonraki mesele.
Web sitesinin ortaya çıkma süresi tamamen bilgi düzeyiyle alakalıdır. O yüzden sana 1gün 1hafta 1 ay gibi bir şey söyleyemez hiç kimse.

Merhaba, sunucu ile her hangi bir fiziksel bağlantı kurma na gerek yok. Dosyalarını atmak için filezilla veya kullandığın hosting panelinden atabilirsin (Cpanel - Plesk - Zpanel v.b). Kurman için illa bir dil bilmene gerek yok (Php - HTML - Css v.b) hazır yazılımları kullanıp da web siteni kullanabilirsin ( Wordpress - Joomla - MyBB V.b Ücretsiz Scriptler). Eğer illa ben kendim yapmak istiyorum dersen PHP ve CSS öğrenmeni öneririm. Python ile her hangi bir bilgim yok :).
Ben daha çok kendim öğrenmek için demiştim. Tamamen kendimi geliştirmek amaçlı.
Madem Pyhton biliyorsun Django üzerine git. HTML CSS JS'i de üzerine ekle. Oh mis. Yayına alma kısmı sonraki mesele.
Web sitesinin ortaya çıkma süresi tamamen bilgi düzeyiyle alakalıdır. O yüzden sana 1gün 1hafta 1 ay gibi bir şey söyleyemez hiç kimse.
Web tasarım hakkında bilgi süzeyim sıfır diyebilirim. Önerebileceğin kaynak var mı? Temelden alıp ileri seviyeye taşıyabilecek.

Web sitesi yapmayı öğrenerek programlamaya başlamak istiyorum

Açık Akademi'deki dersler hakkındaki yorumun nedir?

Web tasarım hakkında bilgi süzeyim sıfır diyebilirim. Önerebileceğin kaynak var mı? Temelden alıp ileri seviyeye taşıyabilecek.

Web Odası
Web Odası kanalının HTML,CSS ve Jquery dersleri güzeldir.Belirli bir düzeye kadar getirir sırayla gidersen. Öğrendiklerinin üzerine koya koya gidersin. Misal Bootstrap gibi.

Açık Akademi yerine Udemy ve youtube kanallarını takip etmek daha yararlı olur bence. Açık Akademi yetersiz geliyor bana.

Eğer şık ve başarılı bir görünümü varsa kullanıcı için iyidir, kullanıcılar açıp kod güzelliğine bakmaz.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı