Çözüldü Birbirine dolanan kulaklık kablosu nasıl çözülür?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Sydraaa

Hectopat
Yer
Bursa / Eskişehir
Daha fazla  
Hocam, yeni aldığım kulaklık üzerinden 2 ay geçmeden hemen birbirine dolanmaya başladı. Kulaklık, USB ile kasanın arkasına bağlı. Nasıl düzeltebilirim?

Dosya Ekleri

• resim_2021-03-23_120516.png
    resim_2021-03-23_120516.png
    979,6 KB · Görüntüleme: 1.950
  • resim_2021-03-23_120527.png
    resim_2021-03-23_120527.png
    948,9 KB · Görüntüleme: 1.778
  • resim_2021-03-23_120548.png
    resim_2021-03-23_120548.png
    316,4 KB · Görüntüleme: 1.911
Çözüm
Hocam yere kablolar dümdüz olacak şekilde kulaklığı koyun. Kabloları düzleştirip fön makinesiyle ısıtın. Çok ısıtmayın ama, bozulmasın kablolar. Ben bu şekilde çözmüştüm.
Hocam kablo dolanık kullanıyordum 1 yıldır bi düzleştirdim kabloyu içindeki kablolar gözüküyor bildiğin kırmızı teller falan var ne yapacağım ben kulaklık çalışıyor ama sıkıntı yok

Hocam hortlatıyorum konuyu kusura bakmayın ama steelseries arctis 1 var bende aşırı dolanıyor. fön makinesiyle ısıtsam tümden çözülür mü ?

Bende de aynı sorun var, yok yok bir türlü çözemedim fön makinesiyle dakikalarca ısıttım kablolar yumuşacık oldu dolanmıyordu artık fakat 1 gün sonra yine birbirine dolanmaya başladı. Sıcak suya soktum kabloları fayda etmedi. Kafayı yedim sıcak suya batırdım fön makinesiyle ısıttım gece kabloyu dümdüz bir şekilde kablonun uçlarına güç koyup bıraktım sonra kablonun her yerini elektrik bandıyla bağladım yine fayda etmedi yine dolanıyor kablolar taş gibi sert. Ne yaptıysam olmadı çabalarımın sonu nihayete varamadı. Kulaklıkda herhangi bir sorunda yok yeni fakat çöp oldu yapacak bir şey yok. 🙂

Bende de aynı sorun var, yok yok bir türlü çözemedim fön makinesiyle dakikalarca ısıttım kablolar yumuşacık oldu dolanmıyordu artık fakat 1 gün sonra yine birbirine dolanmaya başladı. Sıcak suya soktum kabloları fayda etmedi. Kafayı yedim sıcak suya batırdım fön makinesiyle ısıttım gece kabloyu dümdüz bir şekilde kablonun uçlarına güç koyup bıraktım sonra kablonun her yerini elektrik bandıyla bağladım yine fayda etmedi yine dolanıyor kablolar taş gibi sert. Ne yaptıysam olmadı çabalarımın sonu nihayete varamadı. Kulaklıkda herhangi bir sorunda yok yeni fakat çöp oldu yapacak bir şey yok. 🙂

Telefon şarj kablolarının dışına takılan sert kılıf gibi bir şey olursa belki kurtarır kabloyu.

Yeni konular

Geri
Yukarı