Bireysel silahlanmayı destekliyor musunuz?

Bireysel silahlanmayı destekliyor musunuz?

• Evet. (Nedenini yorumdan yazabilirsiniz).

• Hayır. (Nedenini yorumdan yazabilirsiniz).

• Kararsızım. (Nedenini yorumdan yazabilirsiniz).

Sonuçları sadece ankete oy verdiğinizde görebilirsiniz.
"Neden yasalara uyan herhangi bir Türk kendini savunamasın?" dedim.

Bu konuyu açarken ben de aynısını düşündüm, biliyor musunuz? Yasalara uyan Türk vatandaşı, neden kendisini savunamasın?

Yani destekleyenlerin argümanlarını destekleyecek istatistiki bir dayanağı var mı merak ediyorum?

Amerika gibi ülkelerde bireysel silahlanmanın yasal olması ne gibi bir fayda sağlamış? Mass shooting gibi manyakça olayların en çok yapıldığı ülke. Kekolar vs silaha her şekilde ulaşıyor olayı bir kere abartı, bıçak deseniz tamam da silah kullanımı çok yüksek bir ülke değiliz. Hadi diyelim ki doğru olsun o zaman devlet bunu engellesin, mafyaların tepesine çöksün. Bu bireysel silahlanmadan çok daha güvenli bir yöntem (bknz: Avrupa).

Bizim gibi bir ülkede bir de bireysel silahlanmanın yasal hale gelmesi caydırıcılık falan sağlamaz ne yazık ki. Sokakları daha da Texas'a çevirir. Psikolojik sorunlu tipler, ezikler, kaybedeceği bir şeyi olmayan insanlar şuursuzca silah alırken bizim gibi orta-beyaz yakalı kesim silah almakta yine tereddüt edecek, alsa bile yanında taşımakta ya da kullanmakta tereddüt edecek buna karşın söylediğim kesimler çerez gibi silah alacak okul basacak vs. Yani keşke çözüm bu olsa ama işe yarayacağını hiç sanmıyorum.

Geri
Yukarı