Birisi Windows'a girip sistemi kontrol etti

keylerin bu kadar ucuz olduğunu bilmiyordum az önce aldım .
başlangıç programları ve hali hazırda kullandığım programlara vs hep dikkat ediyorum zaten.
mail adreslerim veya kullandığım binance hesabına bile girişi deneyen yok güvenlik 2fa kullanıyorum .
şuan birde kaspersky yükledim 3 antivirüs tam ayarda tarıyorlar , hala nasıl olabildiğini çözemedim şüphelenebildiğim tek şey browser eklentisi(ki eklenti nasıl windowsu kontrol edebiliyor apayrı soru işareti) , tabi bir virüs bulabilirse suçlu o
bilgisayarımı da bilerek formatlamıyorum çünkü 5 hdd m var ve bulaşıcı birşeyden kurtulmanın yolu format kadar kolay değil.

Suçluyu buldum. Bilgisayarıma "tiger" adlı modifiye bir trojan bulaşmış. Kim geliştirmişse ciddi anlamda inanılmaz tehlikeli bir trojan. Modifiye dememim sebebi tiger trojan neredeyse tüm güncel antivirüsler tarafından yakalanıyor ama bu lanet yakalanmadı. Geleyim yaptıklarıma 7X ücretsiz antivirüs ya da paralı 1X antivirüs programı tam taramalarda asla bulamıyor, siz ara tara dedikçe lanet trojanda kendini antivirüsten saklamayı başarıyor.
Çözümü SSD'yi çıkartıp halihazırda başka bir işletim sistemi kurulu Windows Defender açık iken USB'den bağlamak, anında Windows Defender yakalıyor.
Keyi hangi siteden aldınız?

Yeni konular

Geri
Yukarı