Bisiklet tavsiyesi

bymfw4

Decapat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Ekran Kartı: NVIDIA Geforce GTX 1650 Ti ---- İşlemci: AMD Ryzen 5 4600H ---- RAM: 16 GB ---- Kulaklık: Razer Blackshark V2 ---- Mouse: VXE Dragonfly R1 Pro
Merhabalar hocalarım... Öncelikle bsiiklet piyasası hakkında hiç bir bilgim yok bunu belirteyim. Benim 4.5 - 5 yıl önce aldığım dandik bir bisiklet vardı, Arrow Reflex yazıyor üzerinde, dedemin tanıdığı bir yerden 600 liraya almıştık 0 olarak yanlış hatırlamıyorsam. Aldıktan sonra 2 yıl civarı aktif olarak sürdüm, frenleri ve vitesi arada sıkıntı çıkarıyordu, gidip yaptırıp devam ediyordum.

Sonra bu bisikletin taşınırken gidonunda sıkıntı olmuştu (gidon sağa dönük ama teker düz duruyor) ve ben taşındıktan sonra bu bisikleti hiç kullanmadım -yaklaşık 3 yıldır- öyle yatıyor. Bu yaz bisiklet kullanasım var. Evin burası biraz yokuşlu inişli, kaldırım var. Bu bisikleti tamir ettirip kullansam mı yoksa 2. el olarak satıp üstüne ekleyip yeni, kaliteli bir bisiklet mi alsam? Kaliteli bir bisiklet için ne kadar bütçe lazım?

Elimdekini yaklaşık ne kadar ücretten satarım? 3 yıldır yattığı için bisiklette sorun olmuş mudur acaba? Bu sorularım için cevap arıyorum, bilgisi olan arkadaşlar cevap verirse sevinirim. Bayramınız mübarek olsun.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba hocalarım... Öncelikle bsiiklet piyasası hakkında hiçbir bilgim yok bunu belirteyim. Benim 4.5 - 5 yıl önce aldığım dandik bir bisiklet vardı, arrow reflex yazıyor üzerinde, dedemin tanıdığı bir yerden 600 liraya almıştık 0 olarak yanlış hatırlamıyorsam. Aldıktan sonra 2 yıl civarı aktif olarak sürdüm, frenleri ve vitesi arada sıkıntı çıkarıyordu, gidip yaptırıp devam ediyordum.

Sonra bu bisikletin taşınırken gidonunda sıkıntı olmuştu (gidon sağa dönük ama teker düz duruyor) ve ben taşındıktan sonra bu bisikleti hiç kullanmadım -yaklaşık 3 yıldır- öyle yatıyor. Bu yaz bisiklet kullanasım var. Evin burası biraz yokuşlu inişli, kaldırım var. Bu bisikleti tamir ettirip kullansam mı yoksa 2. el olarak satıp üstüne ekleyip yeni, kaliteli bir bisiklet mi alsam? Kaliteli bir bisiklet için ne kadar bütçe lazım?

Elimdekini yaklaşık ne kadar ücretten satarım? 3 yıldır yattığı için bisiklette sorun olmuş mudur acaba? Bu sorularım için cevap arıyorum, bilgisi olan arkadaşlar cevap verirse sevinirim. Bayramınız mübarek olsun.

Hocam öncelikle bayramınız mübarek olsun.
Elinizdeki bisiklet marka modeline ve durumuna göre değerlendirilebilir. Tabii ki 2. el yeni bir bisiklet almanız daha sağlıklı olacaktır.
Kaliteli diye hitap ettiğiniz bisikletlere rockrider ve Kron olarak bakar isek ort. 5-10k fiyat çıkar tabii ki bütçenize göre bisiklet önerisi yapılabilir. Elinizdeki bisikletin durumuna bir bakar iseniz daha iyi olur.

Hocam öncelikle bayramınız mübarek olsun.
Elinizdeki bisiklet marka modeline ve durumuna göre değerlendirilebilir. Tabii ki 2. el yeni bir bisiklet almanız daha sağlıklı olacaktır.
Kaliteli diye hitap ettiğiniz bisikletlere rockrider ve Kron olarak bakar isek ort. 5-10k fiyat çıkar tabii ki bütçenize göre bisiklet önerisi yapılabilir. Elinizdeki bisikletin durumuna bir bakar iseniz daha iyi olur.
Elimdeki bisikletin durumuna bakarken neye dikkat etmem lazım? Gidonu da kendim tamir edebilir miyim acaba? 0 kaliteli bir bisiklet alsam ne kadar bütçe gerekir?

Geri
Yukarı