Bıttım sabunu sonrası kepek

ProfessorXQ

Centipat
Yaklaşık 1-2 ay öncesinde bıttım sabunu aldım ve şu anlarda çok fazla kepek ve dökülme sorunum var. Bundan önce de dökülme ve kepek vardı ama çok az idi. Bu sabunu bırakıp eski şampuanima döneyim diyorum ama ne tavsiye edersiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Yaklaşık 1-2 ay öncesinde bıttım sabunu aldım ve şu anlarda çok fazla kepek ve dökülme sorunum var. Bundan önce de dökülme ve kepek vardı ama çok az idi. Bu sabunu bırakıp eski şampuanima döneyim diyorum ama ne tavsiye edersiniz?
Bir pazarcıdan özel doğal kepek sabunu almıştık, daha fazla arttı kepek. Daha sonra Head&Shoulders şampuanını aldım ve 1-2 güne geçti. Garip ama gerçek.

Urban care expert biotin & caffeine şampuan + krem + peeling + tonik.
https://www.hepsiburada.com/urban-care-expert-biotin--caffeine-sampuan--krem--peeling--tonik-p-HBV00000TA25O?magaza=NUR+PARFÜMERİ&url_src=ios-product-detail

Kaşlarımda bile oluyor bazen en yakın zamanda doktora gideceğim durum ciddi olabilir demekki.
Tamam seboreit dermatit o. Doktora gitmene gerek yok çünkü çözümü yok. Kaşıntı kızarıklık kabuk harici şikayet ettirmez zaten. Çözüm olarak sana kortizonlu kremler vercek onlar da tedavi etmiyor makyaj gibi düşün geçici olarak baskılıyor. 50 tane dermatolog gezdik bişi olmadı.

Saç derinde egzama varsa eczaneye git, egzama şampuanı istediğini söyle. Bir şampuan veriyor. 1 2 kere kullanınca egzamayı yok ediyor. Bende de vardı, babamda da vardı. Aile hekimi söylemişti şampuanı olduğunu. 1 sene önce kullandım. Hala egzama falan yok.

Tamam seboreit dermatit o. Doktora gitmene gerek yok çünkü çözümü yok. Kaşıntı kızarıklık kabuk harici şikayet ettirmez zaten. Çözüm olarak sana kortizonlu kremler vercek onlar da tedavi etmiyor makyaj gibi düşün geçici olarak baskılıyor. 50 tane dermatolog gezdik bişi olmadı.

Hocam kabuk parçalanıp kepek oluyor bitmiyor da. Çok sıkıntılı bıttım sabununu bıraktım eski şampuanıma döndüm doktora da gideceğim.

Hocam kabuk parçalanıp kepek oluyor bitmiyor da. Çok sıkıntılı bıttım sabununu bıraktım eski şampuanıma döndüm doktora da gideceğim.
Tavsiyem o kabukları elle kaldırmaman. Ve kaşımaman. Kaşıdıkça salya gibi yağlı bi sıvı akar cildin dha da tahriş olur. 2 günde 1 kesinlikle yıkanman lazım cildinde sebum kaldığı sürece asit gibi yakıyor.

Hayatımın hiçbir döneminde kepek veya cilt problemi yaşamadım, internette okuduğum tavsiyeler üzerine yine internetten doğal bıttım sabunu siparişi verdim, sadece iki veya üç kullanım sonrası saç derimde salyamsı, rahatsız edici bir nemlilik bıraktı, henüz gözle görülür bir problem yokken dahi rahatsız edici olduğu için kullanımı bıraktım, birkaç ay sonra ilk olarak sol kaşım ve sağ faulumde kalıp halinde beyaz döküntü oldu, üzerinden bir kaç yıl geçti ve şimdi sakallarıma kadar tüm kafamı sardı, orjinal mi, sahte mi bilemem ama kullanacak arkadaşlar dikkat etsin, okuduğum şikayet yorumlarında da sabun öncesi kimsede kepek vs problem yok, saç canlandırmak istiyorlar sadece, sabun sonrası eskisinden beter kepek, salyamsı yağlanma ve saç dökülmeleri

Geri
Yukarı