Blender render süresi 10 saat olması normal mi?

Hocam maalesef o bilgisayarla render yapamazsınız.
Salaklik yapip tek kareyi 4096 samples ile render almisim. 50 dakikada bitti, sonra 100 samples ile 5 dakikada render aldim.

Ekran kartınız dahilli grafiklerden kötü. İleride bir bilgisayar toplayabilirsiniz bence. İki çekirdekli bir işlemci sorun çıkarır.
Evet toplamayi dusunuyorum ama bilin bakalim ne eksik?

Islemci alirsam render performansi icin cok cekirdekli alacagim.

O işlemci ile cycles kullanma işkence cekersin. Eevee kullan bence.
Eevee ile grafikler berbat oluyor. Cycles ile yapabildigim kadar yapiyorum. Daha buyuk projeler yapmadim ama onlarda belki Eevee kullanirim.

Cycles istersen Sample oranını düşür ve işlemci destekliyorsa Denoiser'ı aç. Ayrıca tercihlerim kısmında (preferences) HIP seçeneği var, ekran kartın belki destekleyebilir.
Ilk render aldigim icin ne yapacagimi bilmiyordum, 4096 samples render almisim. Sonrasinda 100 samples ile denedim 5 dakikada bitti. "No compatible GPUs found for Cycles" yaziyor. Islemcim destekliyor mu bilmiyorum ama programi ilk kurdugumdan beri Denoiser otomatik olarak acik, render alirken de problem cikmadi.

Bu sistemde Blender kullanma.
Bu sistemde Photoshop, Premiere Pro, After Effects, Illustrator, Autodesk Maya ve Blender rahatca kullaniyorum, tabi ben dusuk sistemime alistigim icin bana oyle geliyor olabilir. Tek sorun render, uzun suruyor biraz.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı