Çözüldü Blmüzik kusurlu ürünü iade kabul etmiyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Gregorz Brzecz.

Kilopat
Blmüzik denilen firmadan Audeze Maxwell Xbox versiyonu satın aldım. Ürün geldiğinde sol kulaklıkta sanki bir şey sallanıyormuşçasına şıkırtı sesi geliyordu. Ürünü iade için gönderdiğimde “bu üründe sorun yok” denilerek iademi reddettiler. Hem yasal süreç içerisindeydim hem kusurlu ürün satışı gerçekleşti.

Sorunu yurt dışında yaşayan insanların olduğunu ve onların da iade ettiğini söylediğimde o sorun bu sorun değil gibi bir açıklamayla karşılaştım. Geçen hafta tüketici hakem heyetine başvurdum belirttiğim sorun sebebiyle.

Bu ürünün iadesinin sağlanması para iadesi yapılması gerekmiyor muydu yoksa ben mi cahilim? Hijyen ürünü diye iade almıyoruz muhabbetiyle kusurlu ürünün iadesi reddediliyor, kusur görmezden geliniyor. Aklımla alay edilmesinden rahatsızlık duyduğum için bunu tüketici mahkemesine kadar (sonuç çıkmazsa) götürmeyi düşünüyorum. İzlemem gereken yol nedir?

Çözüm
Siz ürünü gönderdiniz, onlar da ürünü inceleyip "bu üründe sorun yok" dediklerine göre size ya "bu ürün sağlamdır" rapor verecekler -ki sonuçta teknik servis oldukları için ürüne bakmışlardır- ya da "kullanıcı hatası" diye bir rapor vereceklerdir.

Sağlam raporu verirlerse itiraz etmeniz daha kolay olacaktır, bu yüzden bunu vereceklerini düşünmüyorum.

Ayrıca mevzuat üzerinden de baktığımda 11. Maddenin c fıkrasında "Malın arızasına ve yapılan işlemlere ilişkin bilgi" maddesi yer alıyor. Yani aldığınız yer hem servis olması hasabiyle de size yapılan işlemleri raporlamak zorunda, e ürünü kontrol ettiklerini söylediklerine göre rapor vermeleri gerekmekte.
Bana herhangi bir belge iletilmedi, gönderim sağladığım belli ama.

Sorun çözüldü satıcıyla uzlaştık.
Siz ürünü gönderdiniz, onlar da ürünü inceleyip "bu üründe sorun yok" dediklerine göre size ya "bu ürün sağlamdır" rapor verecekler -ki sonuçta teknik servis oldukları için ürüne bakmışlardır- ya da "kullanıcı hatası" diye bir rapor vereceklerdir.

Sağlam raporu verirlerse itiraz etmeniz daha kolay olacaktır, bu yüzden bunu vereceklerini düşünmüyorum.

Ayrıca mevzuat üzerinden de baktığımda 11. Maddenin c fıkrasında "Malın arızasına ve yapılan işlemlere ilişkin bilgi" maddesi yer alıyor. Yani aldığınız yer hem servis olması hasabiyle de size yapılan işlemleri raporlamak zorunda, e ürünü kontrol ettiklerini söylediklerine göre rapor vermeleri gerekmekte.
Bana herhangi bir belge iletilmedi, gönderim sağladığım belli ama.

Sorun çözüldü satıcıyla uzlaştık.

Son düzenleme:
Çözüm

Yeni konular

Geri
Yukarı