Blog Oluşturma

yakari

Kilopat
Yer
Kocaeli
Daha fazla  
Meslek
Mezun ama işsiz güçsüz.
Arkadaşlar herkese merhabalar. Ben üniversite son sınıf öğrencisiyim. Gazetecilik okumaktayım. 4 arkadaş bir araya gelip kendi blogumuzu oluşturmak istiyoruz. Bu hem gündemle ilgili hemde farklı konularda bir haber blogu olacak. Bizim yazılarımızda yer alacak hatta üniversite hocalarımızın da yazıları yer alacak. Daha önceden ünlü kişilerle yaptığımız röportajlara da yer verilecek. Ama öncelikle blog nasıl kurulur? Zor mudur, kolay mıdır? Bir program öğrenmek gerekir mi yada programlama dilini tamamen bilmemiz gerekir mi? Hazır bloglar da var mı? Konu hakkında bilgili kişilerden yardımcı olmalarını isteyecektim. Şimdiden teşekkür ederim herkese.

Hazır bloglar var. Wordpress var, Blogspot var ama eğer yapabiliyorsanız bir alan adım ve Hosting alıp o şekilde kendi blogunuzu kendiniz host edin. Bu sayede gelen giden kullanıcı sayısını daha iyi ölçebilirsiniz. Hosting paketi aldığınızda zaten genelde kontrol panellerinden hazır Wordpress kurmak için seçenekler oluyor.

Hazır bloglar var. Wordpress var, Blogspot var ama eğer yapabiliyorsanız bir alan adım ve Hosting alıp o şekilde kendi blogunuzu kendiniz host edin. Bu sayede gelen giden kullanıcı sayısını daha iyi ölçebilirsiniz. Hosting paketi aldığınızda zaten genelde kontrol panellerinden hazır Wordpress kurmak için seçenekler oluyor.

Alan adı ve Hosting nasıl alınıyor peki. Bu konuda gerçekten sıfırım. :)

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı