Bood gamepad kırıldı

bymfw4

Decapat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Ekran Kartı: NVIDIA Geforce GTX 1650 Ti ---- İşlemci: AMD Ryzen 5 4600H ---- RAM: 16 GB ---- Kulaklık: Razer Blackshark V2 ---- Mouse: VXE Dragonfly R1 Pro
Merhaba.

Bende bu oyun kolu var, gayet memnundum, sıkıntısı yoktuç bugün biriyle kavga ederken anlık bir sinir sonucu yere attım, kırıldı. İçinden "motor gibi bir şey" fırladı, ne olduğunu bilmiyorum. Kırıklar oluştu kasada da, arkadaki L3 tuşu da kırılmış.
1713957505316.png

Kolun son durumu aşağıdaki gibi, sökmeye çalıştım AUX kısmı bırakmıyor anlamadım. O içinden düşen şeyde kolun diğer kısmındaki tutma yerinde de var bu arada, o nedir? Bir de ben bunu tamir nasıl ederim, sağ analog çalışıyor, sol takılıyor, kol çalışıyor düğmesine bastığımda.
1713957652175.png
1713957691943.png
1713957719219.png

1713957742257.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Geçmiş olsun, yenisini al hocam.

Merhaba.

Bende bu oyun kolu var, gayet memnundum, sıkıntısı yoktuç bugün biriyle kavga ederken anlık bir sinir sonucu yere attım, kırıldı. İçinden "motor gibi bir şey" fırladı, ne olduğunu bilmiyorum. Kırıklar oluştu kasada da, arkadaki L3 tuşu da kırılmış.

Kolun son durumu aşağıdaki gibi, sökmeye çalıştım AUX kısmı bırakmıyor anlamadım. O içinden düşen şeyde kolun diğer kısmındaki tutma yerinde de var bu arada, o nedir? Bir de ben bunu tamir nasıl ederim, sağ analog çalışıyor, sol takılıyor, kol çalışıyor düğmesine bastığımda.

Yakında tamirci var mı?

Not: Sürpizbozan öyle mi kullanılıyor?

Motor diye bahsettiğiniz şey bir potansiyometredir. Hareketli yönlendirmeyi sağlar. Görünen o ki kablolarda kopmalar var. Bunları lehim yaparak onarabilirsiniz. Plasik kopmaları gözlemliyorum. Mitreapel marka plastik yapıştırıcısı kullanarak plastik aksamları yapıştırabilirsiniz.
Aynı zamanda vidaların menteşeleri de kırılmış gibi duruyor. Bunları da bu yapıştırıcıyla yapabilrisiniz. Biraz işçilik var ama onarılmaz diye bir şey yok. İçerisindeki kart veya kart üzerindeki devrelerde sorun gözükmüyorsa gerisi halledilebilir.

Yine de yeni bir öneri yapacak olursam;
Bu ürünü tavsiye ederim.

Yakında tamirci var mı?

Not: Sürpizbozan öyle mi kullanılıyor?
Bildiğim tamirci yok, sadece kendim yapabilir miyim onu öğrenmek istiyorum.

Böyle kullanan da var evet, çok gördüm.

Motor diye bahsettiğiniz şey bir potansiyometredir. Hareketli yönlendirmeyi sağlar. Görünen o ki kablolarda kopmalar var. Bunları lehim yaparak onarabilirsiniz. Plasik kopmaları gözlemliyorum. Mitreapel marka plastik yapıştırıcısı kullanarak plastik aksamları yapıştırabilirsiniz.
Aynı zamanda vidaların menteşeleri de kırılmış gibi duruyor. Bunları da bu yapıştırıcıyla yapabilrisiniz. Biraz işçilik var ama onarılmaz diye bir şey yok. İçerisindeki kart veya kart üzerindeki devrelerde sorun gözükmüyorsa gerisi halledilebilir.

Bu ürünü tavsiye ederim.

Bu ürünü tavsiye ederim.
Çok teşekkürler hocam yardımcı olduğunuz için, çok fazla işçilik var gibi. Yapacağımı düşünmüyorum. Yenisini almam lazım gibi duruyor. Kafama tüküreyim. Bu devirde sinir teknolojik aletten çıkarılmaz gerçekten. Bu arada merak ettim, potansiyometre nasıl çalışıyor, tam ne işe yarıyor?

Bu ürünü tavsiye ederim.
Elekronik bilginizi takdir ettim hocam o fotoğraftaki potansiyometre değil titreşim motoru.

Çok teşekkürler hocam yardımcı olduğunuz için, çok fazla işçilik var gibi. Yapacağımı düşünmüyorum. Yenisini almam lazım gibi duruyor. Kafama tüküreyim. Bu arada merak ettim, potansiyometre nasıl çalışıyor, tam ne işe yarıyor?
Potansiyometreler değişken dirençlerdir hocam ama fotoğraftaki bir titreşim motoru.

Geri
Yukarı